GündemManşet

Aysin Aykyıldız Günen; “Karadeniz’de yeşilin soluğu kesiliyor”

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER – RUKİYE AY

Sarıyer’de gerçekleştirdiği sosyal ve çevreye yönelik çalışmalarla dikkat çeken CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aysin Akyıldız Günen, Karadeniz’e gerçekleştirdiği ziyaretlerde de halkın nabzını tuttu. Günen, bitkileri yiyerek yok eden vampir kelebek için yetkililerin bir an önce önlem alması gerektiğinin altını çizdi.

CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aysin Akyıldız Günen, Karadeniz’e yaptığı ziyarette halkın sorunlarını dinledi. Günen, sayısı gittikçe artan vampir kelebek vatandaşların geçim kaynağı olan çay tarlalarına ve bahçelerine zarar verdiğini gözlemledi. Tehlikenin giderek arttığını ve eğer vampir kelebek için önlem alınmazsa yeşil Karadeniz’in güzelliğinin bozulacağına da dikkat çekti.

“Karadeniz göz göre göre yok oluyor”

Karadeniz’de yaptığı ev ziyaretleriyle doğa gezintileri sırasında vampir kelebek yediği bitkilerin içler acısı halini fotoğraflarla gözler önüne seren ve yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya davet eden Aysin Akyıldız Günen, #BU TEHLİKENİN FARKINDAMISINIZ hastagiyle yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

“Sesiz kalmaya devam edin… Bu ağaçlar çevre ölüyor! Kimsenin umurunda değil. Karadeniz’in sesini duyun. Sessiz kalmayalım. Her yıl yüzlerce turiste nefes aldıran yeşilin soluğu kesiliyor. Bu feryat atalarımızın kemiklerini bile sızlatıyor. Birçok başarılı insanları tarihe adını yazdıran, memleketimiz Karadeniz, ne siyasetçi, ne milletvekili, doktor, yazar, bilim adamı, profesör, çevreci, zümrüt yeşili cennetimiz her gün biraz daha doğasındaki ağaçlar çevresini vampir kelebek yiyerek yok oluyor. İnsanlar evlerinin pencerelerini bile açamaz hale geldi. Açtıkları an evlerini istila edip halı gibi serilmiş duruyor. Yakında bu güzelim cennette bir tek ne ağaç, ne çay, ne de bu güzelim cennetten eser kalacak. Birçok insan çaresizce bu kangrene bir çare bekliyor. Ne yazık ki sadece uzmanından bile cevap alamıyor ve bu felakete dur diyemiyoruz. Bu ülkenin ziraatçıları, çevre uzmanları güzelim Karadeniz’in yeşili siyaha büründüğünde harekete geçse de iş işten geçmiş olacak. Göz göre yok oluyor, neredesiniz sesimizi duyan var mı?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir