GündemManşet

Baltalimanı’nda Huzur Toplantısı yapıldı

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sarıyer’de düzenlenen emniyet ve asayişle ilgili huzur toplantıları bu kez Baltalimanı’ndaki Portaxe’de gerçekleştirildi.

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Caner Coşar’ın başkanlığındaki huzur toplantısında yer aldı. Emirgan Polis Merkezi’nden komiserler, Reşitpaşa Mahalle Muhtarı Celal Selim, Emirgan Muhtarı Muharrem Yavuz, mahalle derneklerinin yöneticileri ve vatandaşlar yer aldı. Yoğun katılımın sağlandığı toplantıda Sarıyer asayiş yönünden değerlendirildi.

Huzur toplantısının açılış konuşmasını yapan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer’de son 1 yılda asayiş yönünden pek çok sorunun çözüme kavuşturulduğunu kaydetti. Bilgin, Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü’nden Sarıyer Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Caner Coşar’ın başarılı çalışmalarda bulunduğunu belirterek, “Sarıyer halkımızın duyarlılığı ve Sarıyer İlçe Emniyet Teşkilatımızın çalışmaları sonucunda önemli adımlar attık. Mahallelerde muhtarlarımızla da zaten sürekli fikir alışverişi içerisindeyiz. Geçtiğimiz seneden bu yana, hırsızlık ve uyuşturucu kullanımı gibi birçok konuda önemli adımlar attık. Vatandaşlarımızdan talebimiz emniyetle olan iletişime açık olmalarıdır. Çevrelerinde gördükleri herhangi bir olumsuz durumu emniyet birimlerine hemen haber vermeleridir” diye konuştu.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Caner Coşar da, ilçe genelindeki genel asayiş durumundan bahsetti. Coşar, huzur toplantısına katılan vatandaşların görüş ve düşüncelerini dinledi. Sarıyer ilçesi genelindeki asayişle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Reşitpaşa Muhtarı Celal Selim ve Emirgan Muhtarı Muharrem Yavuz toplantıda söz alarak mahalleleriyle ilgili sorunları belirtip görüşlerini bildirdiler. Emirgan Sevenler Derneği’nden yazar Cafer Hergünsel de mahalleyle ilgili beklentileri dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir