GündemManşet

Boğaz’da ulaşıma sis engeli!

İstanbul’un birçok yerinde gece boyunca etkili olan sis sabah saatlerinde de ulaşımı etkiledi. İşe gitmek için sabahın erken saatlerinde yola çıkan vatandaşlar sis engeliyle karşılaştı.

İstanbul’da gece boyunca etkili olan sis nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü kayboldu. Görüş mesafesinin düşmesiyle sürücüler zaman zaman trafikte ilerlemekte zorlandı. Ortaköy Camii’nden daha önceden görülen köprü sis nedeniyle tamamen kayboldu.

Sis nedeniyle E-5, TEM’de ilerleyen araçlar görüş mesafesinin düşmesiyle zaman zaman trafikte ilerlemekte zorlandı. Sis nedeniyle Galata Kulesi de tamamen kayboldu. Şehir Hatları, yoğun sis nedeniyle bütün seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.

Anadolukavağı-Sarıyer seferleri iptal

Şehir Hatları, yoğun sis nedeniyle Karaköy-Kadıköy, Üsküdar-Eminönü, Beşiktaş-Kadıköy, Eminönü-Kadıköy ve Anadolukavağı-Sarıyer seferlerinin karşılıklı olarak iptal edildiğini açıkladı. Kısa bir sonra Şehir Hatları, yoğun sis nedeniyle bütün seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.

Marmaray’da yoğunluk yaşanıyor

Şehir Hatları, yoğun sis nedeniyle İstanbul’da bütün vapur seferlerinin iptal edildiğini duyurmasıyla yolcular Marmaray’a hücum etti. Alternatif olarak kullanılan Marmaray’da sabahın erken saatlerinden itibaren yoğunluk yaşıyor.

Vatandaşlar iptal seferlerle karşılaştı

İstanbul’da etkili olan sis deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Bazı vapur seferleri iptal edildi. Sabah saatlerinde işe vapurla gitmek isteyen vatandaşlar Beşiktaş Meydan’da bulunan Kadıköy İskelesine geldi. Ancak vatandaşlar burada seferlerin iptal olduğu yazısını gördü. Vatandaşlar vapur seferlerinin başlamasını bekliyor. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezinden yapılan açıklamada, “İstinye-Çubuklu Arabalı Vapur Seferleri hava muhalefeti nedeniyle geçici süreyle karşılıklı olarak yapılamamaktadır” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler