GündemManşet

Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi ilk ödülünü aldı

SARİYERGAZETESİ.COM

Modern mimarisiyle İstanbul’un en prestijli mekânı olan Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi, Direklerarası Seyircileri’nin oluşturduğu Halk Jürisi’nin “Yeni Mekânlar Ödülü”ne layık görüldü. Ünlü tiyatrocuların katılımıyla bu yıl 18.si gerçekleştirilen törende konuşan Koordinatör Ömer Şahinbaş, ödül alan tiyatroları ve tiyatro emekçilerini kutladı.

Direklerarası Seyircileri’nin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyeleri İstanbul’da sahneye konan oyunları seyrederek; “Performans”, “Tasarım” ve “Yapımlar” kategorilerinde başarılı bulunan isimleri ödüllendirdi. Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende, Maslak’ta hizmete açılan Sarıyer Belediyesi Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi (BKSM) “Yeni Mekânlar Ödülü”ne layık görüldü. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, birçok etkinliğe ev sahipliği yapan merkeze verilen ödülü Azelya Özdağ’ın elinden aldı.

SANAT MERKEZLERİ SEYİRCİ İÇİN ÖNEMLİ

Ünlü tiyatrocuların ve sanatseverlerin buluştuğu gecenin açılış konuşmasında Koordinatör Ömer Şahinbaş festivalleri, oyunları ve sanat merkezleri dahil seyirciyi ilgilendiren her şeyi yakından takip ettiklerini söyledi. “Yeni Mekânlar” kategorisinde seçilen Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nin tüm yerel yönetimlere örnek olması gerektiğini söyleyen Şahinbaş, “Biz olaya seyirci açısından bakıyoruz. Seyirciler sanat merkezlerine çok önem verir, bu yüzden bu merkezlerin çoğalmasını istiyoruz. Sarıyer Belediyesi’nin yerel yönetim olarak kendi imkânlarıyla böyle bir yer açması çok güzel. Emeği geçen herkesi kutluyorum,” dedi.

KÜLTÜR VE SANATIN MERKEZİ SARIYER

Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Sarıyer’in kültür sanat ilçesi olduğunu belirterek, “Oyunların yanında sanatın icra edileceği mekânlar da çok önemli. Sanata ve sanatçıya verdiğimiz değeri projelerimizle gösteriyoruz. BKSM’yi sanatseverlerin hizmetine açmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir