GündemManşet

Büyükdere Muhtar Adayı Şinasi Bay: “Büyükdere halkının sesi olmak istiyorum”

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Büyükdere Muhtar Adayı Şinasi Bay Sarıyer Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Bay, “Büyükdere Boğaz’ın incisidir ancak unutulmuş bir haldedir. Ben bu gidişatı düzeltmek için yola çıktım” dedi.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

1959 yılında Şebinkarahisar’da doğdum.1970 yılında İstanbul’a gelerek ortaokul ve lise eğitimlerimi burada tamamladım. 18 yaşında devlet memurluğuna adım attım ancak 1970-80’li yıllarda özgürlük ve eşitlik mücadelelerinde safımızı belli ettiğimiz için devlet memurluğumuz sonlandı. Özel sektörde yöneticilik görevlerinde bulundum. Genç yaşlarda emekli oldum. Bir kızım var. Kendi işimi kurdum ve çalışmalarımı sürdürüyorum.

Büyükdere Mahallesi’ne muhtar olmaya nasıl karar verdiniz? Büyükdere için hedefleriniz neler?

Büyükdere Boğaz’ın incisidir ve Boğaz’da buradan daha güzel bir yer yoktur. Ancak bugün baktığımızda son derece hırpalanmış, dökülmüş ve yorulmuş bir yüzü var. Adeta unutulmuş bir halde… Zamanla küçük değişiklikler bile yapılsaydı bugünkü görüntüsünden kurtulurdu diye düşünüyorum. Büyükdere halkı artık bu ilgisizliğe bir dur demelidir. İşte ben bu gidişatı düzeltmek için yola çıktım. Büyükdere’de yaşayanlar da bu ilgisizliğin farkındalar ama bir yere ulaştıramıyorlar. Büyükdere halkının eli, kolu, gözü, kulağı ve sesi olmak istiyorum. Şov yapmadan bunları sessizce yapmak istiyorum. Büyükdere için yapmak istediklerimi önce Büyükdere halkının desteğini almakla birlikte, dernek ve STK’ların, hükümetin ve yerel yöneticilerin de yardımlarını da alarak başaracağız. Yeter ki isteyelim. Ben mücadeleyi seviyorum. Ömrüm mücadeleyle geçti ve hiç yılmadım. Gençlik yıllarımdaki mücadele ruhumdan hiçbir şey kaybolmadı. Büyükdere deyince içindeki mücadele ruhu daha da kabarıyor.

Peki, sizce Büyükdere’nin sorunları nelerdir? Bunlara nasıl çözüm önerileriniz var?

1983’te çıkan kanunla bölge SİT alanı içerisine girince geçmiş dönemlerden gelen imar sorunlarına yeni sorunlar ilave edildi. O tarihten bu tarafa Büyükdere’ye çivi çakılmadı. Örneğin Sağlık Bakanlığı Büyükdere Mahallesi’ne iki hekim daha atamak istiyor ama Aile Hekimliği binası yetersiz olduğundan hekimler görevlerine başlayamıyor. Büyükdere için büyük bir sorun değil mi? Emekli insanların yaşadığı bir semtiz yaşlı bakım evi veya bir huzur evimiz olamaz mıydı? Büyükdere’nin trafiği çekilmez hal aldı. Bundan hem halk hem esnaf çok şikayet eder hale geldi. Trafik sorunu bir günde çözülür, peki bunun için çaba sarf eden var mı? İşte biriken bu sorunlar için bütün mekanizmaları halkla birlikte harekete geçirmek istiyorum. Büyükdere’ye muhtar seçilirsem kısa zamanda bunları başaracağımıza inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir