GündemManşet

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı’dan eski günleri hatırlatan dev iftar!

SARİYERGAZETESİ.COM – MELİSA SÜME

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Büyükdere’deki Sarıyer Belediyesi Demirtaş Ceyhun Kütüphanesi bahçesinde binlerce vatandaşı 5. Geleneksel İftar yemeğinde bir araya getirdi.

İlginin yoğun olduğu iftarın kapısında her ihtimale karşı ambulans bulunduran Ali Yazıcı misafirlerini sokak kültürünü kaybetmek üzere olduğumuz şu günlerde Büyükdere’de dev iftar sofrasında buluşturdu. Ciddi bir katılımın yaşandığı iftara CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hatice Yazlık, Sarıyer Belediyesi Muhtarlıklar Müdürü Gönül Kıral, Büyükdere Çevre Kültür ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Fikret Yazıcı, Sarıyer Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, Büyükdere Surp Hripsimyantz Kilisesi Vakıf Başkanı Murat Süme, birçok esnaf ve Büyükdereli katıldı.

“Bizim soframız hem iftar sofrası, hem gönül sofrası”

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Büyükdereli gençlere masalara yemekleri dağıttıkları için teşekkür ederek iftar programında yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Değerli Büyükdere sakinlerimiz sözlerime başlamadan önce geçmişten bugünümüze Büyükderemizde ne kadar vatandaşımız vefat etmişse kendi annemde dahil hepsini rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun. Az önce sahneye çıktığım zaman hepiniz birden alkış tuttunuz oysaki siz kendi kendinizi alkışladınız. Bugün buraya katılmamış olsaydınız bugün bu masalar boş olmuş olsaydı bu sofraların hiçbir anlamı yoktu. O yüzden sizin bu alkışlarınızı ben size iade ediyorum. Fazla söze gerek yok aslında değerli vatandaşlarımız şu pankart her şeyi anlatıyor diyor ki biz koskocaman bir aileyiz! Bugün burada bu sofraları kurmamıza sebep olan Ali Rıza Yılmaz abimiz ve ailesine, Sarıyer Marketler zincirine teşekkür ediyorum. Semih Özcan var Büyükderemizin çocuğu. 5 yıldır ne zaman iftar yapmak istiyorum deyip gitsem hay hay deyip bizi hiç geri çevirmiyor. Semih Özcan beye de çok teşekkür ediyorum. Değerli vatandaşlarımız elimizden geldiğince sizlere hizmet vermeye çalışıyoruz.Eksiklerimiz olabilir. Bizi sadece muhtarınız olarak görmeyin. Biz kiminizin abisi kiminin kardeşi kiminin evladıyız. Eksiklerimiz olabilir. Mümkün olduğu kadar eksiklerimizi bize söyleyin. Biz bu hizmetlerimizi bu sofraları kurmak dahil hiçbir beklenti içerisine girmeksizin yapıyoruz. Bizim soframız hem iftar sofrası, hem gönül sofrası. Katılımınızdan dolayı kalben teşekkür ediyorum. Rabbim böyle sofraları kurmayı bize nasip etsin. Rabbim birlik beraberliğimizi bozmasın. Rabbim ağzımızın tadını bozmasın. Büyükdere’mizde vefat edenlerin içerisinde gençlerimizde oluyor onlar bizi biraz daha üzüyor hepsinin mekanı cennet olsun . Allah Hepinizden razı olsun gönül soframıza hoş geldiniz.”

“Bekir Batu’ya teşekkür ediyorum”

Yazıcı konuşmasının sona ermesinin ardından plaketini vermek üzere Sarıyer Marketler Zinciri Genel Müdürü Semih Özcan’ı kürsüye davet ederek kendisine teşekkür etti. Yazıcı sözlerine şöyle devam etti; “Dostluğunu ve desteğini hiç esirgemeyen Sarıyer gazetesi İmtiyaz Sahibi Bekir Batu da aramızda kendisine bizi hiçbir iftarda yalnız bırakmadığı ve katılımlarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Sarıyer’imizin esnafları terzi murat abimiz,  Ahmet abimiz , dondurmacı ağabeylerimiz Büyükdere Dondurmacısı’na buradan ayrıca teşekkür ediyorum. Sarıyer Belediyesi’ne de bizi kırmayıp çok sayıda masa ve sandalye temin ettiği için teşekkür ediyorum. Bu sofralar sizin sofralarınız, bu sofralar gönül sofraları katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz dedi.”

Yüzlerce selvi fidanı dağıtıldı

Ali Yazıcı güzel bir atmosferde gerçekleşen iftar programının yemekten sonra da süreceğini belirterek, “Çünkü biraz sohbet edelim istiyoruz ya parklarda ya sokaklarda karşılaşır olduk yemeklerden sonra kalkmıyoruz kahvelerimizi içeceğiz eski Büyükdere’mizi konuşacağız yeni Büyükderemizi konuşacağız hiçbir yere sizi göndermiyoruz. Büyükdere Muhtarlığı olarak bugüne kadar Büyükdere’mizde vefat etmiş insanlar için vatandaşlarımızın kabirlerine dikmek amaçlı selvi fidanları dağıtacağız. Çocuklarımıza hediyelerimiz var. Ben huzurunuzda ekibime çalışma arkadaşlarıma kalben teşekkür etmek istiyorum. Bugüne kadar beni hiç yalnız bırakmadılar. Ben sadece sandalyenin bir ayağıyım. Diğer ayaklarım bu arkadaşlarım” dedi.

İftarda sürprizler ard arda geldi

Geçmişten günümüze vefat etmiş vatandaşlarımızın kabirlerine dikmek için 3 bine yakın selvi fidanı getirttirerek büyükdere çalışma ekibiyle tüm büyükdere halkına dağıttıran Yazıcı, iftarda çocuklara da sürprizler hazırladı. Yazıcı çocuklara Osmanlı macunu dağıtarak bu akşam hiçbir çocuğun geri çevrilmeyeceğini, her yetişkinin de Osmanlı şerbetlerinden tadacağını dile getirerek tüm vatandaşlara banat firmasının diş fırçalarını ve 1500-2000’e yakın nescafe dağıttırdı.

Yazıcı Şafak Hastaneleri Genel Koordinatörü’nü kürsüye davet etti. Şafak Hastanesi Genel Koordinatörü konuşmasında, “Büyükdere mahalle sakinlerinin bir araya geldiği bu güzel ramazan akşamında sizleri Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz değerli misafirlerimiz. Özel Şafak Tıp Merkezi olarak Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı’yla yapmış olduğumuz çalışma olarak babalar gününe özel ücretsiz bağırsak tahlili yapılacaktır. Sizlere ve değerli babalarımıza hediye ediyoruz. Şafak Tıp Merkezi sağlıklı günler diler” dedi.

DEV FOTO GALERİ

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler