GündemManşet

Büyükdere’deki Sarıyer Belediyesi Eski İmar Müdürlüğü binası, 10 yıllığına Giresunlu iş adamı Hüseyin Konak’a verildi.

Sarıyer Belediyesi’nin en önemli binalarından Büyükdere’deki eski İmar Müdürlüğü binası, Esenler merkezli Sepetim Gıda İnşaat isimli bir şirkete 10 yıllığına kiraya verildi. Giresunlu iş adamı Hüseyin Konak’ın sahibi olduğu şirket, toplam 1.334 metrekarelik 4 katlı binaya aylık 39 bin lira kira ödeyecek.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU- ÖZEL HABER

Sarıyer’in en tanınan belediye binalarından Büyükdere’deki eski İmar Müdürlüğü binası el değiştirdi. Bina, düzenlenen bir ihaleyle Esenler merkezli bir şirkete 10 yıllığına kiraya verildi. Sarıyer Belediyesi Encümeni tarafından düzenlenen ihaleye iki şirket katıldı. Gaziosmanpaşa merkezli Hilge Turizm Taşımacılık Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti. adına Engin Koçhan ile merkezi Esenler’de bulunan Sepetim Gıda İnşaat Paz. San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti. adına Hüseyin Konak. İhalede binaya aylık 36 bin ve ikinci olarak da 38 bin lira kira teklifinde bulunan Hilge Turizm daha sonra ihaleden çekildi. İhale böylece en yüksek teklifi veren Sepetim Gıda İnşaat Paz. San. Ve Dış Tic. Ltd. Şirketi’nin sahibi Hüseyin Konak’a verildi.

10 YILLIĞINA BİNAYI KULLANACAK

Giresun Dernekler Federasyonu başta olmak üzere pek çok Giresun derneğinde de yönetici olduğu öğrenilen Hüseyin Konak’ın sahibi olduğu Sepetim Gıda İnşaat Paz. San. Ve Dış Tic. Ltd. Şirketi binayı aylık 39 bin lira + KDV olarak kiraladı. Oruç Reis Mahallesi Mahmutpaşa Caddesi No: 72 Kat: 1 Atışalanı – Esenler İlçesi’nde bulunan şirket, 10 yıl boyunca Sarıyer Belediyesi’ne ait bu binayı kullanacak. Şirket binaya yıllık toplam 468 bin lira ödeyecek.

TOPLAM 1.133 METREKARE ALAN

Büyükdere’de deniz kenarındaki bina daha önce Sarıyer Belediyesi’nin SGK borçlarına karşılık bu kuruma verileceği iddialarıyla gündeme gelmişti. Ancak binadaki imar sorunları ve siyasi müdahaleler yüzünden sürecin durduğu öğrenildi. 84 pafta, 555 ada, 1 parsel üzerinde bulunan bina toplam 4 kattan oluşuyor. Zemin kat 322 metrekare, 1. normal kat 283 metrekare, 2. normal kat 295 metrekare, çatı katı ise 233 metrekare. Binanın toplam kullanım alanı ise 1.133 metrekare. 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesine göre açık teklif usulü ile yapılan ihalenin geçici teminat bedeli ise 12. 600 TL olarak belirlendi.

KARARI HÜSEYİN KONAK VERECEK

Öte yandan binanın şimdi ne amaçla kullanılacağı belirsiz. Sarıyer Gazetesi, binanın yeni sahibi Sepetim Gıda yetkililerini arayarak binanın bundan sonra hangi amaçla kullanılacağını sordu. Şirket yetkilileri binanın kullanımı konusunda Hüseyin Konak’ın nasıl bir karar alacaklarını bilmediklerini ve durumun önümüzdeki günlerde netleşeceğini söylediler. Binanın hangi amaçla kullanılacağı özellikle Büyükdere halkı ve esnafı tarafından da merakla takip ediliyor.

İŞTE İHALEYLE İLGİLİ ENCÜMEN KARARI

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir