GündemManşet

Cem Vakfı’ndan gençlere burs için RİVA’da kahvaltı

SARİYERGAZETESİ.COM – MELİSA SÜME

Cem Vakfı Genel Merkezi Kadın Kolları Genel Başkanı Lale Tunç tarafından Büyükdere Rizeliler Vakfı’nda düzenlenen gençlerimizle el ele üniversite öğrencilerine burs için verilen kahvaltıya katılım büyük oldu.

Kadınlardan sorumlu Genel Başkan yardımcısı Av. Nimet KARABULUT; “Gençlerimize burs sağlamak üzere bu kahvaltıları düzenlemiş bulunmaktayız. Vakfımızın açılımı Cumhuriyetçi Eğitim Merkez Vakfı’dır. Vakfımızın esas amacı eğitimdir. Alevi inancının yaşatılması , geliştirilmesi, araştırılmasına vakfımız amaç edilmiş ve bugüne kadar da bu amacı gerçekleştirmek üzere çalışmalarını sürdürmüştür. Bu güzel organizasyonu düzenleyen kadın kolları genel başkanımız Lale TUNÇ hanım çok çalıştı çok emekler verdi. Bugün burada Babaeskiden, Marmara Ereğlisinden, Çayırovadan, Kaynarca’dan, Marmara’nın çeşitli bölgelerinden sabahın erken saatlerinde buraya gelip burada bulunan tüm canlara pazar günü evinizden çocuklarınızdan vakit ayırarak bizimle birlikte olduğunuz bu kutsal amaç için değer verip katıldığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sarıyer Sivaslılar Dernek Başkanı Ali GENÇ; “Sabahın bu saatinde böyle davetleri organize etmek ,böyle davetlerde toplanmak gerçekten kolay bir iş değildir. Bu bakımdan böylesine güçlü bir topluluğu bir araya getirdiği için Lale hanım’a teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ki Hacıosmanda’da bir Cem evimiz var. Orada da Belediye başkanımız Şükrü GENÇ’in çok önemli destekleri oldu. Oraya destek olan Cem Vakfı’nın bütün yetkililerine çok teşekkür ederim. İnşallah yenileride yapılır” dedi.

Dost Eller Vakfı Başkanı Sakine Tüke, “İlimle gidilmeyen yolun sonu karanlıktır; “Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Buradan bir müjde daha vereyim. Hacıbektaş Veli Anadolu Lisesi Özel proje okulumuz’da 2018/2019 yılında inşallah eğitime başlayacak. İlimle gidilmeyen yolun sonu karanlıktır, diyen atalarımızdan yola çıkıyoruz. Eğitim olunca üzerime ne düşüyorsa seve seve yapacağım. Kadın kolları genel başkanı Lale Tunç’a böyle güzel bir kahvaltının ötesinde eğitim adına biraraya gelmemizin sağlanmasına çok teşekkür ediyorum, yüreğine sağlık” dedi.

Kadın kolları genel başkanı Lale TUNÇ, “Gençler için el ele projemizde bize destek verdiğiniz için teşekkür ediyoruz. bugün Anadolu yakası ve Avrupa yakası olmak üzere 2. etabını çocuklarımıza burs için sizlerin değerli katkılarıyla tamamlamış bulunuyoruz. Sayın kurumum ve aynı zamanda yönetim kurulu arkadaşlarıma emekleri için ayakta bir alkış istiyorum diyerek herkeze teşekkür etti. Sayın Genel Müdürüm, benim kahrımı çektiği için (gülüyor) çok teşekkür ediyorum, bu projeye destek veren herkeze çok teşekkür ediyorum, bu arada katkılarından dolayı Beylikdüzü belediye başkanımız sayın Ekrem İMAMOĞLU, Sarıyer belediye başkanımız sayın Şükrü Genç, Sancaktepe belediye başkanımız sayın İsmail Erdem’e çok teşekkür ediyoruz dedi.  aramızda muhtar adayları meclis üyesi arkadaşlarımız var hepinizin yolları açık olsun şeklinde konuştu. Buarada son olarak eklemek istediğim birşey var. Kızım bana şunu söyledi; peki, senin kahrınıda ben çekiyorum(gülüyor) bana bir alkış yok mu? Kızıma teşekkür ediyorum, iyiki varsın diyorum” şeklinde konuştu.

Genel başkan Erdoğan Döner; “3 tane sivaslı bir araya geliyor dernek kuruyor, 3 tane kayserili bir araya geliyor şirket kuruyor! Kıymetli canlar, bu güzel pazar sabahında beraberiz. Bende bir sivaslıyım. Bu kadar çok sivaslının bir araya gelip böyle bir etkinlikte bulunması garibinize gitmesin. Hani bir laf var 3 tane sivaslı bir araya geliyor dernek kuruyor, 3 tane kayserili bir araya geliyor şirket kuruyor. Herzaman söylüyorum dünyayı değiştirecek olan kadınlarımız onların gücü birde gençlerimizi yanınıza aldığınız zaman deme keyfine gitsin. Önümüzdede bildiğiniz gibi yerel seçimler var. Biz siyasetçi değiliz ama işte bu duyarlı insanlar sizler artık bir noktadan sonra bu ülkenin yönetimine el koyma zamanımız geldi. Sizler kalbi, yüreği, vatan sevgisiyle çarpan bu değerli canlar hiç ayırım gözetmeksizin söylüyorum artık bir yerlerde olmanız gerekiyor. Temiz yürekli, güzel ahlaklı temsil kabiliyeti yüksek, o anadolunun güzelliğini yüzünde taşıyan sizler artık bu ülke yönetimine iktidarına muhalefetine, el koyma zamanınız geldi.Bakıyoruz şimdi yerel seçimler var.Bazı arkadaşlarımı tenzih ediyorum. Beyefendi 3 dönem milletvekilliği yapmış beyefendi 2 dönem belediye başkanlığıyla, beyefendi bir kaç dönem bakanlık yapmış hala belediyelere aday. Yahu! sizden başka bu ülkeyi yönetecek hiçkimse yok mu ? Ama bu fırsatı bu meydanı onlara bırakan bizleriz. Dolayısıyla artık sizler gibi yüreği vatan sevgisiyle çarpan, yurt sever insanların artık biryere gelme zamanınız geldi. Dikkat edin yine aynı insanlar yine seçim öncesi bizlerede uğruyorlar. Bizlerinde kapısını çalıyorlar ama seçimden sonra yoklar. Yerel seçimlerin özelliği nedir? ülke yerelden yönetilir. İyi bir belediye başkanımız var sağolsun Şükrü bey bütün insanlarımızla barışık. Ayırım gözetmeksizin çok güzel hizmetler veriyor. Şükrü Gençi tanımayan var mı? Şükrü Gence herkez dokunabiliyor. Şükrü Genç herkezin sorunlarına çare bulabiliyor. O zaman insanlar şöyle düşünüyor, yine aynı şekilde başka bir partide görev yapan belediye başkanlarımız işte Ak partiden  belli bölgelerde belli insanlar var başarılı. O bölgelerde de aynı Sarıyer gibi örnekleri var. Şöyle bir düşünce hasıl oluyor bizde eğer beyefendiden memnunsak o zaman yerel seçimler yaklaştığı zaman diyoruzki ha bu adamın biz yönetim şeklinden , ahlakından memnunuz o zaman onun temsil ettiği partiye oy veririm diye bir düşünce oluşur. Onun için ülke yerelden yönetilir. Yerel seçimlerin bizler açısından çok önemi var. Geleceğimiz ve çocuklarımız için seçimlerimizi iyi yapmak zorundayız. ne için? kardeşliğimiz için ne için? barış için umudumuzu kaybetmemek için ülkemize sahip çıkmamız gerekiyor,dedi.

Kahvaltıda yazmış olduğu kitaplarınıda imzalayan değerli sanatçı Muzaffer Özdemir’de türküleriyle eşlik etti.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir