GündemManşet

CHP Sarıyer çirkin pankart saldırısını kınadı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer Merkez, Derbent,  Maslak,  Kefeliköy ve Kireçburnu sahil şeridinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim afişlerinin kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından parçalanmasına ilişkin basın açıklaması yaparak saldırıyı kınadı.

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye ait afiş ve posterlerin uğradığı saldırı CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından kınanırken 24 Haziran’a az bir zaman kala yaşan bu kötü olayın faillerinin yakalanması gerektiği belirtilen Atatürk Oto Sanayi Metro çıkışında CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Değerli Sarıyerliler;

Sarıyer’de yaşanan huzur içindeki seçim atmosferine dün gece geç saatlerde kimliği belirsiz ancak kişiliklerindeki zorbalık aleni olarak belli olan kişi veya kişiler tarafından bir saldırı gerçekleşmiştir.

Özellikle partimiz ile Cumhurbaşkanı adayımız Sn. Muharrem İnce’nin pankartlarına yapılmış olan bu saldırı bilinmelidir ki ülkemizin huzuru ve refahı için verilen mücadeleye ve onun için harcanan emeğe yapılmış bir saldırıdır.

Yapılan saldırının sadece ilçemiz sınırları içinde olmayıp, İstanbul genelinde başka ilçelerde de gerçekleşmesi ise olayın sistemli ve organize olarak yapıldığını göstermektedir.

Ülkenin geleceği için çalışan, huzuru, adaleti tesis etmek için milletimize dokunan pankartlarımızdan korkuyorlar, korkacaklar. Çünkü kuracağımız iktidarda zorbalığa, ötekileştirmeye, tahammülsüzlüğe, baskı ve sevgisizliğe yer yok, olmayacak da.

Tüm kamuoyu bilmeli ki arzumuz adil, demokratik ve eşit şartlarda bir seçim süreci yaşanmasıdır.

Biz parti olarak kendi çalışmalarımızı gerçekleştirirken bir taraftan da ortamın huzuru için çaba sarf ediyoruz. İşte tam da bu anlayış çerçevesinde kendi pankart ve bayraklarımıza gösterdiğimiz özeni rakip partilere de gösterdiğimiz bir zamanda gerçekleşen bu saldırı düşündürücüdür.

Seçimin huzur içinde gerçekleşmesi için Sn. İlçe kaymakamımız önderliği siyasi parti başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirilmiş ve seçim döneminin güvenliği için bir protokol imza altına alınmıştır.

İlçemizde seçim süreci için gerçekleşen bu güvenlik toplantısına katılmayan iktidar partisinin aylardır asılı duran pankartlarına dokunulmamış olması düşündürücüdür.

İstanbul genelinde yapılan bu saldırının aslında ülkenin kaynaklarına da yapıldığını unutmamak gerek. Kendilerini milli olarak konumlandıran bu anlayışın milli çıkarları ne kadar düşündüğünü de görmek gerek.

Yapılan saldırı hiçbir şekilde iktidar yürüyüşümüze engel olamayacaktır.

Herkes bilinmeli ki CHP iktidarını kuracağımız gün yakındır.

Cumhurbaşkanı adayımız Sn. Muharrem İnce’nin zaferi yakındır.

Er ya da geç bu saldırıyı yapanlar adalet karşısında hesap vereceklerdir.

Özellikle seçimin huzuruna ve adil bir seçim sürecine yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Seçim kampanyalarının adil, demokratik ve huzur içinde gerçekleşmesi adına yetkili kurumları ve siyasi partileri göreve ve sağduyuya davet ediyorum.

Sevim Yalınkılıç

CHP Sarıyer İlçe Başkanı

 

 

Daha fazla göster

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler