GündemManşet

CHP’de Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri listesi hazırlanıyor!

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU

31 Mart 2019 belediye seçimleri öncesinde CHP ve AK Parti başta olmak üzere tüm siyasi partilerde hareketli günler yaşanıyor. CHP’de çok kritik bir haftaya giriliyor. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kilyos’ta düzenlenen parti çalıştayında belediye başkan adaylarının Ekim ayında belli olacağını, kimi yerlerde ise en geç Kasım ortasında tüm adayların ilan edileceğini açıklamıştı. CHP, partiden aday adayı olacak kişilerin ödeyecekleri müracaat ücretlerini de geçtiğimiz hafta içinde açıklamıştı.

SARIYER’DE HAREKETLİ HAFTA BAŞLIYOR!

CHP’de, Sarıyer gibi nüfusu 100 binin üzerinde olan ilçelerde meclis üyeliği adaylığı için ödenecek başvuru ücreti 3 bin 500 TL olarak belirlenmişti. CHP Sarıyer’de bu hafta çok önemli görüşmeler yaşanacak. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç‘in bu hafta çok sayıda isimle tek tek görüşeceği ve meclis üyesi listesini kabaca hazırlayacağı konuşuluyor.

MECLİS ÜYELERİNİN YARISI LİSTE DIŞI

Siyasi kulislerde konuşulanlara göre, CHP’de halen Sarıyer Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan çok sayıda isim gelecek dönemde listede olmayacak. Sarıyer Gazetesi’nin edindiği bilgilere göre 5-6 meclis üyesinin yeni listede yerinin garanti olduğu, 3-4 meclis üyesinin ise durumunun henüz netleşmediği geri kalan isimlerin de kesinlikle yeni listeye alınmayacağı öğrenildi. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in parti içinde adı; iş takipçisi ve komisyoncu olarak anılan bazı isimlere çizik attığı öğrenildi.

TEMAYÜL YOKLAMASI İSTENİYOR

Öte yandan parti içinde en azından meclis üyeliklerinin belirlenmesi için temayül yoklaması yapılmasını isteyenler de genel merkezde kulislerini arttırdı. Ancak bu konuda henüz olumlu bir gelişme yaşanmamışken, kulislerde meclis üyeliği adaylık listesinin bu hafta içinde büyük oranda belirleneceği ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir