GündemManşet

CHP’den SAODER’e ziyaret

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer Ordulular Derneği’ni ziyaret etti.

SAODER Sarıyer Ordulular Derneği Başkanı Ali Yaman katılan tüm misafirlere tek tek teşekkür ederek konuşmalarına başladı. Yakın dönemde Sarıyer CHP İlçe başkanlığına seçilen Sevim Yalınkılıç başkana ve ekibine hayırlı olsun diyerek başarılar diledi. Sözlerine derneğini tanıtarak devam eden Yaman, adaletli bir dernek başkanlığı yaptığını, her seçim döneminde tüm siyasileri dernek merkezinde ağırlayarak üyeleri en iyi şekilde bilgilendirerek kendilerine düşün görevi yerine getirdiklerini söyledi. 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde tüm partilere başarılar dileyerek “Vatana ve Millete hayırlı bir seçim olmasını istiyoruz” dedi.

Yalınkılıç; “Demokrasimiz için biz çalışmaya devam edeceğiz”

Sarıyer CHP İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç konuşmasında, “Derneklerin birlik ve beraberlik için çok önemli görevler üstleniyor. Derneklerin zorluklar yaşıyor. Bu akşamki ziyareti aslında bir hafta önce planladık. Seçim gündemde yoktu. Hükümet kanadı tarafından alınan 24 Haziran seçim kararı ile seçim startını da buradan vermiş olduk. Ülkemiz için, Cumhuriyet için, demokrasimiz için biz çalışmaya devam edeceğiz. Bizi derneğinizde ağırladığınız için çok teşekkür ederiz dedi.

“İBB hak sahiplerini mağdur ediyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Gökan Zeybek konuşmasında önemli detaylara yer verdi. Konuşmalarına Dernek Yönetimine teşekkür ederek başlayan Zeybek, “Ülkenin çok zor durumda olduğunun altını çizmek istiyorum. Ekonomi zor günler geçiriyor çok köklü firmalar batmak üzere olduğunu ve hatta battığını, ekonominin kötü yönetildiğini söyledi. Özellikle yol çalışmaları olmadan gerekli kamulaştırmalar yapılmadan Maslak’taki ve Ayazağa’daki özel inşaat firmaları siz biliyorsunuz bunlara nasıl ruhsat veriyorsunuz?, Buradaki halkı neden mağdur ediyorsunuz” diyerek İBB’yi eleştirdi. İstanbul’da imar konusunda özellikle Ayazağa Mahallesi’nde çıkartılan imar İstanbul’da eşi ve benzeri olmayan bir şekilde Sarıyer Belediyesi’nde oy birliği ile çıkartılmıştır. Burada emeği geçen tüm meclis üyelerimize teşekkür ederiz” dedi. Amacımız kimseyi mağdur etmemek adına Şişli Belediyesi’nden Sarıyer Belediyesi’ne geçen parsellerin tapu tahsislerinin gerçek sahiplerine vermek için ciddi araştırmalar yaparak tapu sahiplerine bir m2 arsayı iki yüz elli liraya hak sahiplerine verdik. Peki İBB aynı şekilde tapuları vermesi gerekirken neden vermiyor, niye hak sahiplerini mağdur ediyor bunları sormanız gerekiyor” dedi.

“Tapuları verme sözü veriyoruz”

Zeybek devam eden konuşmasında, “Ben Parti Meclis üyesiyim. Genel Başkanımızın vaat ettiği bir sözü bende buradan vaat ediyorum” diyerek, “önümüzde bir seçim var Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidara geldiğimiz zaman Büyükşehir’den Hazine’ye ait olan arazilerin tapusunu alamayanlara sokak rayiç bedelleri üzerinden tapularını verme sözü veriyoruz” dediğinde güçlü bir alkış aldı. Genel başkanımız bu hafta grup toplantısında özellikle elli yıl altmış yıl aynı yerde oturan vatandaşlarımızın tahsis belgelerini tapuya dönüştüreceklerini söyledi. Bu söylemlerin gerçekleşmesi için 24 Haziran’da siz değerli Ordulu hemşerilerimiz oyuna talibiz” diyerek dernek başkanına ve yönetimine teşekkür ederek konuşmalarını sonlandırdı.

SAODER- Sarıyer Ordulular Derneği Başkanı Ali Yaman, CHP P.M. Üyesi Gökan Zeybek’e İl Başkan Yardımcısı İBB Meclis Üyesi M. Oktay Aksu’ya, İl Başkan Yardımcısı Yeter Büyükdurmuş’a, İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve ekibine, Şişli Belediye Meclis Üyesi Halil Çakır’a, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkanı Hüseyin Coşkun’a, Sarıyer CHP Meclis Üyesi Nizamettin Günel’e, Sarıyer CHP Meclis Üyesi Özkan Sucu’ya, Sarıyer CHP Meclis Üyesi Hasan Karagöz’e, Sarıyer CHP Meclis Üyesi Merdan Ali Gürkan’a, ORDEF Başkan Vekili Şişli Ordulular Dernek Başkanı Ali Ayan’a, ORDEF YK. Üyesi Fahriye Çolak’a, Sarıyer Samsunlular Derneği Başkanı İdris Güven’e, CHP Sarıyer Eski YK. Üyesi Ahmet Kadik’e, önceki dönem başkanlara, tüm üyelere ve misafirlere teşekkür ederek program sona erdi.

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir