GündemManşet

CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin Reşitpaşa’da kiraya çıkardığı binayı AK Parti Meclis üyesi Nurettin Çelik kiraladı

CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne ait Reşitpaşa’da ihaleye çıkarılan binayı, AK Parti Sarıyer Belediye ve İBB Meclis Üyesi Av. Nurettin Çelik’e ait şirket kiraladı. Aylık 10 bin 100 TL kira ödeyecek SAHVA Diyaliz Merkezi, binayı 10 yıl daha yani 2028 yılına kadar kullanacak.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Belediye Meclisi’nde CHP’li Belediye Başkanı Şükrü Genç’e yaptığı sert muhalefet ile tanınan AK Parti Grup Başkan Vekili, Sarıyer ve İBB meclis üyesi Av. Nurettin Çelik, belediyeye ait Reşitpaşa’daki binanın yine yeniden kiracısı oldu. AK Partili Yusuf Tülün döneminde Reşitpaşa Tuncay Artun Caddesi No: 4’te bulunan binayı kiralayan Çelik, sözleşmenin bitmesinden sonra aynı binayı bu kez de CHP’li Sarıyer Belediyesi’nden kiralamayı başardı. Bina 2028 yılına kadar Nurettin Çelik’e ait şirket tarafından kullanılmaya devam edecek.

DİYALİZ MERKEZİ OLARAK DEVAM EDECEK

Yıllardır SAHVA Diyaliz Merkezi olarak kullanılan Sarıyer Belediyesi’ne ait binanın kullanım ihalesi 9 Ağustos’ta belediye Encümen Salonu’nda yapıldı. İhaleye AK Parti Meclis Üyesi Av. Nurettin Çelik’in şirketi Sarıyer Hizmet Sağlık Çevre Koruma ve Güzelleştirme Vakfı Reşitpaşa Dializ Merkezi (SAHVA) dışında kimse katılmadı. 1048 ada 5 parsel de bulunan bodrum kat, zemin kat, 1. Kat ve çatı katından oluşan bina 2886 sayılı Devlet İhale Yasası’nın 45. Maddesine göre Açık Teklif Usulü ile ihaleye çıkarıldı. İhaleye tek başına giren SAHVA Diyaliz Merkezi, aylık 10 bin 100 TL kira ödeme karşılığında binanın 10 yıllık kiracısı oldu. AKP’li Nurettin Çelik’e ait şirket, binaya yıllık 121 bin 200 TL +KDV kira ödeyecek ve 2028 yılına kadar binayı Diyaliz Merkezi olarak kullanmaya devam edecek.

4 KATLI 504 METREKARE KULLANIM ALANLI

Nurettin Çelik’in kiraladığı binanın özellikleri şöyle; Bodrum Kat: 98m², Zemin Kat: 123m², 1. Kat: 123m², Çatı Kat: 60m² ve müştemilat 100m² olmak üzere toplam: 504 m² alanlı.

YAŞAMEVİ YA DA KREŞ YAPILMALIYDI

Öte yandan mahalledeki bazı vatandaşlar ve partililer, söz konusu binanın AK Parti bir meclis üyesine verilmesine tepki göstererek; “Bu bina Yaşamevi ya da Kreş olarak mahallemiz tarafından kullanılabilirdi. Ya da bir kısmı diyaliz merkezine kiraya verilse bile bir bölümü mahalle için değerlendirilebilirdi. Mahallemizde Sarıyer Belediyesi’ne ait böyle başka bir bina yok. Ne yazık ki kendi belediyemiz bizi hayal kırıklığına uğrattı. Çok üzüldük. Mecliste ayrı gerçekte ayrı davranılıyor” diye konuştular.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir