GündemManşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sarıyer’de konuştu

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sarıyer Merkez’deki mitinginde vatandaşlara seslendi. Erdoğan,  “Sarıyer bu kez farklı olacak. Sarıyer bu defa Mart 2019’un müjdesini Pazar günü verecek” diye konuştu.

Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nca günler öncesinden duyurulan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara hitap edeceği Sarıyer’deki mitingin hazırlıkları sabahın erken saatlerinde başladı. Ara sokaklar demir bariyerlerle kapatılırken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı iş makineleri ve kamyonlar da Sarıyer’in caddelerini kapattı.

Olağanüstü güvenlik önlemleri alındı

Evlerinden dışarı çıkan Sarıyerli vatandaşların çantaları ve üstleri bir sokaktan diğerine geçerken dahi tek tek arandı. Olağanüstü güvenlik önlemleri alınan Sarıyer’de gün boyu adeta hayat durdu.

Sarıyer’de ulaşım durdu

Ulaşım sabahın erken saatlerinden itibaren mitingin sona erdiği saatlere kadar aksadı. Güvenliğin hat safhada olması Sarıyerli vatandaşları da oldukça rahatsız etti. Öyle ki İsmail Akgün Devlet Hastanesi’ne giriş çıkışlar dahi kapatıldı.

Sarıyer dışından teknelerle vatandaşlar geldi

Gün boyunca İstanbul’un 7 ilçesinde gerçekleştirilen mitinglerin 5. durağı Sarıyer oldu. Sarıyer’deki mitinge diğer ilçelerden Ak Parti bayraklarıyla donatılan teknelerle vatandaşlar getirildi. Yaklaşık 5 bin civarında kişi katıldı. Miting sonrasında İBB ekipleri meydanda çöp yığınlarını temizlemek için seferber olurken vatandaşlar da geldikleri teknelerle ulaşabilmek için mitingin bitmesine dakikalar kala alanı terk etmeye başladı.

“Ben sizlere güveniyorum”

Şu anda 16 yıllık tecrübeyle bu evladınız karşınızda diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “4 yıllık İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığıyla da bu evladınız karşınızda. Pazar günü bu kardeşinize bu evladınıza tekrar devam talimatını, icazeti verin ve biz de ülkemizi uçurmaya devam edelim. Çünkü bunların hiç birinde devlet tecrübesi, devlet deneyimi, yönetim böyle bir şey yok. Dükkanınız olsa bu dükkanınızı bir çırağa teslim eder misiniz? Ya bunlar çırak bile değil. Böyle bir riske girilebilir mi? Ne diyor Genel Başkan ‘Gel bakalım Muharrem’. Bu şekilde yaklaşılan insana bu ülke teslim edilebilir mi? Aynı Genel Başkan pazardan sonra ne diyecek; ‘Git bakalım Muharrem’ Niye o da çünkü neticeyi görüyor. Ama ben sizlere güveniyorum” diye konuştu.

“Tek açıklamayla bitti”

Erdoğan, meydanda bulunan taksicilere ithafen ise şunları söyledi; “UBER’den kurtuldunuz mu? Tek açıklamayla bitti. UBER’in patronu görüşmek istedi, kabul etmedim. Sizi kıramazdım. Sizden bir ricam var arabalarınız temiz olsun, pırıl pırıl olsun. Ne siz arabalarınızda sigara için ne de vatandaşınıza içtirin.”

Related Articles

One Comment

  1. Sen CHP mitingi ilemi karıştırdın Oray’a gelen tüm insanlar Sarıyer’in vatandaşı tekne ile gelenler İstinye Tarabya vatandaşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir