GündemManşet

Demirciköy’de 5. Hıdırellez Şenliği yapıldı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Demirciköy Muhtrlığıı tarafından geleneksel hale getirilen hıdırellez şenliği yine renkli görüntülere sahne oldu.

Demirciköy Meydanı’nda mahalle muhtarı Nebahat İmamoğlu tarafından organize edilen etkinliğe Sarıyer Belediyesi de destek verdi. Meydana kurulan çadırlarda gelen misafirlere ve ziyaretçiler için pek çok stant açıldı. Yiyecekten içeceğe, giysiden çiçeğe kadar pek çok alanda stantlar açıldı. Vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcıları İsmail Erdem, Sevgi Atalay, Sarıyer Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Ahmet Aygün, Zekeriyaköy Karakol Komutanı Mehmet Şerif Bekiroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Temizel Yalınkılıç ve ekibi, İl Yönetiminden Yeter Büyükdurmuş, Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya Derbent Muhtarı Aydemir Görmez, Rumeli Kavak Muhtarı Sinan Demirci, Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz, Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürü Filiz Yıldırım Coşkun, Halkla İlişkiler Müdürü TC Hatice Yazlık Sarıyer Beşiktaşlılar Derneğinden Birol Yılmazer, Derbent Muhtarı Aydemir Görmez ve Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu katıldı.

Hıdırellez kapsamında yapılan etkinliklerde çocuklar için çuval, yumurta gibi yarışmalar düzenlendi. Dereceye giren çocuklara da çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Etkinlik kapsamında akşamüzeri yakılan hıdırellez ateşinden de vatandaşlar atladı.

Haberin detayları bol fotoğraflı olarak SARIYER GAZETESİ’nın yeni sayısında olacak.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler