GündemManşet

Demirciköy’de huzur toplantısı!

Sarıyer İlçe Jandarma Komutanlığı bölgesinde kalan Demirciköy Mahallesi’nde huzur toplantısı düzenlendi. Demirciköy Muhtarı Nebahat Kurt İmamoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya; Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Aygün, Zekeriyaköy Jandarma Karakolu Komutanı Mehmet Şerif Bekiroğlu, Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu ile çok sayıda mahalle sakini katıldı. Toplantı öncesinde protokol, muhtar İmamoğlu’nun gözleme davetine katıldı.

SARİYERGAZETESİ.COM- MELİSA SÜME- ÖZEL HABER

Huzur toplantısı öncesi Demirciköy Muhtarlığı’nda bir araya gelen protokol, Muhtar Nebahat Kurt İmamoğlu’nun misafiri oldu. Muhtar İmamoğlu misafirlerine gözleme ikram etti ve misafirleriyle yakından ilgilendi. Muhtarlıktaki yemekte Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya Sarıyer Gazetesi’ni her sabah internetten düzenli olarak takip ettiğini söyledi. Kaymakam Bilgin; “Sabah ilk işim sitenizi okumak, haberlerinizi takip etmek. Daha sonra güne başlıyorum” diye konuştu. Kaymakam Bilgin, Demirciköy Muhtarı Nebahat Kurt İmamoğlu’nu da başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti, İmamoğlu’nun her zaman mahallesindeki sorunlara sahip çıktığını ve çözüm ürettiğini söyledi.

KAYMAKAM BİLGİN: “2017 YILINDA DEMİRCİKÖY’DE 20 OLAY OLDU”

Muhtarlıktaki gözleme ikramından sonra huzur toplantısına katılan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, vatandaşlara önemli bilgiler verdi. Kaymakamlık bünyesinde madde bağımlıları ve uyuşturucu kullanıcılarına sağlıklarına tekrar kavuşabilmeleri için destek birimi kurulduğunu ifade eden Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin; “Bu durumda olan aileler ve yakınları mutlaka bize müracaat edebilirler. Psikoloğumuz ve doktorumuz da var. Vatandaşlara her türlü yardımcı oluyoruz, hastanelere tedavi için de yönlendirme yapabiliyoruz” diye konuştu.

Kaymakam Bilgin toplantıda şunları söyledi; “Huzur toplantısı dediğimiz zaman asıl gündem maddemiz güvenlik ve asayiş oluyor. Siz değerli vatandaşlarımıza ilçemizle ilgili her türlü problem görüş ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bizler de elimizden geldiğince sizlere cevap vermeye sizlerin istek ve taleplerinizi yerine getirmeye çalışacağız. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için jandarmamız 24 saat gayret göstermektedir. Demirciköy nüfusumuz adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre 1300 civarında. Demirciköy’ün yaş ortalaması biraz yüksek. Öğrenci olmadığından dolayı burada okul yok. Ancak burada aile hekimimiz görev yapıyor. Burada herhangi bir sıkıntımız yok. Sağlık anlamında daha iyi noktalara da inşallah geleceğiz. 2017 yılı içerisinde bizim kayıtlarımıza göre değerlendirdiğimizde jandarmanın kayıtlarına girmiş resmi toplam olay sayımız 20. Yanı baktığımız zaman 2 haftaya 1 olay düşmüş. Bunlardan bir tanesi hakaret. Bunlar insanın olduğu yerde olabilecek olaylar. Kasten yaralama türünde 3 tane olayımız olmuş. Trafik kazası neticesinde 1 tane basit bir yaralama olayı olmuş. Bunun yanında iş yerinden iki tane hırsızlık olayı yaşanmış. Bütün bu olaylara baktığımız zaman 20 civarında yaşanan olaylar bence hemen hemen hiç yok nezlindedir. Burada faili meçhul olayımız yok. Yüzde 75 civarında failleri yakalanmış. Diğerlerin de faili firar. O yönden iyi durumdayız. Bu kadar az olayın olması, bu kadar huzurlu bir ortamın olmasının temelinde iki ana unsur var. Bir tanesi siz değerli vatandaşlarımızın kanuna hukuka ve kurallara uyması, en önemli etken. İkincisi de alınan tedbirler. Burada ilçe jandarmamız ciddi anlamda çalışıyor. Özellikle son 1 yıl içerisinde devriye sayılarımızın çok fazla artması, uygulamalarımız, anında müdahale etmemiz ve bunun yanında söyleyebileceğimiz bütün Sarıyer’e örnek bir uygulamamız daha var ki muhtarımız Nebahat Hanımı da özellikle kutlamak istiyorum. Burada kamera sistemi kurulması gerçekleştirildi. Destek veren bütün vatandaşlara, site yöneticilerine, iş adamlarımıza vatandaşlarımıza, teşekkürü bir borç biliyoruz. Burada şuanda Demirciköy’ün girişi çıkışı ana yolları dahil olmak üzere bütün merkezlerden görüntü alabiliyoruz. Herhangi bir sıkıntı olduğu zaman jandarmamızdan bunu izleyebiliyoruz. Gece yarısı biz fark etmeden herhangi bir olay mı oldu görüntüleri tekrar başa sarmak suretiyle kontrol edip o yasa dışı işlere karışan kişileri tespit edip yakalanması için en önemli vasıtaya sahibiz. Tabii ciddi anlamda mali destek sağlandı.

TUTTUĞUNU KOPARAN, ÇALIŞKAN VE BAŞARILI BİR MUHTARINIZ VAR!

Şu anda 38 mahallemiz var, bu şekilde organize olup kamera sistemi kurup faaliyete geçiren tek mahallemiz Demirciköy. Onun için ben sizleri ve muhtarımız Nebahat Hanımı tebrik ediyorum. Ve muhtarlar toplantımızda da Nebahat Hanımı her zaman örnek gösteriyorum. Buraya gelen, burada art niyetli eylem yapmak isteyen kişiler 50 kez düşünecek artık. Demirciköy bizim göz bebeğimiz. Burada kıyıdaki restoranlarımıza İstanbul’un her yerinden misafirlerimiz geliyor. Ahmet Yüzbaşı ve Mehmet Çavuş’a teşekkür ederim. Sözümü; bu kadar çalışkan, başarılı, tuttuğunu koparan, sonuç alıncaya kadar işini takip eden, işini ciddiyetle yapan muhtarımıza teşekkür ederek bitirmek istiyorum.”

İMAMOĞLU: “BİZ MAHALLE OLARAK BİR AİLEYİZ, İYİ BİR EKİBİZ”

Huzur toplantısında konuşan Demirciköy Muhtarı Nebahat İmamoğlu ise şunları söyledi; ‘’Sayın Kaymakamım, çok teşekkür ederim. Beni onure ettiniz. Ben halkım adına da sizlere çok teşekkür ediyorum. Köyümüzde bu huzur toplantısını yapmak hem beni, hem bizi hem halkımı çok onure etti. Size bu vesileyle de ağırlamak istiyordum. Evet biz bir mahalle olarak iyi bir ekibiz, geniş bir aileyiz. Mobese sistemine öncülük ettik ve bu sizin onayınızdan geçti. Halkımız ve derneklerimiz destek verdi, başardık. Bir nebze jandarmamıza katkıda bulunabildikse ne mutlu bize. Bu arada Sayın Kaymakamım; sizlerin ve halkımızın huzurunda Sayın Ahmet Komutanıma, Zekeriyaköy Karakol Komutanım Mehmet komutanıma çok teşekkür ediyorum. Güvenlik konusu açısından sağ kolumuz olan jandarmaya çok teşekkür ediyorum. Kanun ve kural çerçevesinde görevimi yürütmeye çalışıyorum. Destekleriniz için çok teşekkür ediyorum”

YÜZBAŞI AYGÜN: “ŞÜPHELİ DURUMLARDA MUTLAKA 156’YI ARAYIN”

Söz alan Sarıyer İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Aygün ise şunları söyledi; “Sayın Kaymakamım, muhtarım, değerli amirlerim hepiniz hoş geldiniz. Başta Demirciköy halkına, site yönetimlerine, muhtarımıza öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Jandarma bölgesinde bir ilki başardık. Bu da Demirciköy Mahallesi’nde kamera sistemi takarak suçlu ile mücadele kapsamında güzel bir başarı yakaladık. Caydırıcılık açısından daha iyi oldu. Demirciköy’ü örnek göstererek diğer mahallelerimizde de bu uygulamaya başlayacağız. Tabii halkımızın da bu konuya Demirciköy halkı gibi destek olması lazım. O yüzden ben sizlere tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Diğer bahsedeceğim husus olaylarla ilgili. Mahallenizde şüpheli bir araç ya da kişiler gördüğünüz zaman 156 jandarma hattına ihbarda bulunmanız. Şüpheli durumlarda sizlerden ihbarda bulunmanızı istiyoruz.

Neden? Ne yazık ki her yere kamera sistemi kuramıyoruz. Her yerde jandarma devriyemiz olmuyor fakat sizler hem buranın yerlisi olarak hem de burada yaşayan vatandaşlar olarak birtakım şeyleri bizden daha fazla görebiliyorsunuz. Bunun için sizlerden çevrenizde gördüğünüz şüpheli şahıs, araç, kişiler olabilir bunları bize ihbar etmenizi istiyoruz ki biz de gelip kontrol edelim. Ya da bir yerde araç 5 gündür duruyordur, bu terör amaçlı mı, hırsızlık amaçlı mı, keşif amaçlı mı burada bunların araştırmasını yaparız. Bize sadece ihbarda bulunmanız yeterli, ihbarda isim vermenize gerek yok herhangi bir şeye gerek yok. Bunun için 156 Jandarma hattını aramaktan çekinmeyin”

Toplantı sonrasında isteyen vatandaşlar söz alarak mahallesiyle ilgili sorunları, şikayetleri ve önerilerini paylaştılar.

              

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler