GündemManşet

Derbent halkı imar planlarına itiraz etti

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Derbent’le ilgili askıya çıkartılan imar planı projelerine Derbent halkı itiraz etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 1 Ağustos 2018 tarihi itibari ile askıya çıkartılan “Sarıyer Çamlıtepe Derbent Mahallesi” planları içinde Derbent halkının olmadığı projenin iptali için bugün itibariyle itiraz edildi. Derbent Muhtarlığı, kooperatif, dernekler ve vatandaşların katılımıyla 1650 imzalı itiraz dilekçesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teslim edildi.

“Derbent halkının beklentileri göz ardı ediliyor”

Derbent Muhtarı Aydemir Görmez Derbent halkı olarak teslim ettikleri itiraz dilekçeleriyle ilgili Sarıyer Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Derbent halkına danışılmadan ve gizlice alınan kararlar doğrultusunda hazırlanan projeye itiraz ettik. Çünkü 1/1000’lik planlarda Derbent yoktur. Ama bu kez de Derbent halkının daha önceden itiraz ettiği projeden daha da kötü bir proje önümüze konuldu. Projenin askıya alındığını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı internet sitesinden takip ederek öğrendik. Dilekçelerimizle yapmış olduğumuz itiraz için 60 gün bekleme süresi var. Bu sürenin sonunda alınacak cevaba göre hukuki süreç başlamış olacak. Derbent’te yaşayan halkımızın beklentileri de tepkileri de sürekli göz ardı ediliyor. Onaylanan imar planı iptal edilsin. Bu konuda mücadelemiz sürecek.”

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir