GündemManşet Altı

Flaş gelişme! Boğaziçi Ön görünüm’de kalan mahalleler İmar Affı’na alınıyor, köyden mahalleye dönen yerlerdeki vergi muafiyeti 2022’ye kadar uzatılıyor!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer’i sevindirecek çifte gelişme. Ak Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın girişimi sonucu Sarıyer’de Boğaziçi ön görünüm alanında kalan ve on binlerce vatandaşın yaşadığı mahalleler İmar Affı kapsamına alınıyor.

Ayrıca köylere vergi muafiyeti getiren yasanın 2022 yılına kadar uzatılması gündemde. TBMM Başkanlığı’na sunulan Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nde imar barışına ilişkin önemli bir madde de yer aldı.

SARIYER’DE ON BİNLERCE KİŞİYİ SEVİNDİRECEK KARAR

Teklifin 2. Maddesi ile Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesi içerisinde belirlenen alanlardaki taşınmaz maliklerin yapı kayıt belgesinden faydalanması amaçlanıyor.

Teklifin yasalaşması durumunda Sarıyer, Üsküdar, Beykoz ilçelerinin Boğaziçi ön görünüm kabul edilen sınırları da imar barışı kapsamına alınacak. Böylece Boğaziçi’nin tamamı imar barışına ilave edilmiş olacak.

İmar barışı kapsamına yeni ilave edilecek bölgeler için 31 Aralık’ta bitecek başvuru süresinin uzatılmasının da değerlendirildiği öğrenildi. Ayrıca Sarıyer’de köyden mahalleye dönen bölgelerdeki vatandaşlara vergi muafiyeti getiren yasanın süresi 2022’ye kadar uzatılması isteniyor.

TÜM DETAYLAR VE BELGELER SARİYERGAZETESİ.COM’DA..

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler