GündemManşet

Günen, “Yarınlarımızın ışıkları bir bir söndürülüyor”

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER 

Toplumsal olaylara duyarlılığıyla sık sık gündeme gelen CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aysin Akyıldız Günen, yaşanan çocuk ve kadın cinayetleriyle ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Günen, gün geçtikçe artan şiddet eğilimiyle yaşanan cinayetlere dur demek gerektiğini belirterek “Bu toplumun feryadını duymak için daha kaç kurban istiyorsunuz” diye konuştu. CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aysin Akyıldız Günen, yaşanan cinayetlere karşı toplumda herkesin mücadele vermesi gerektiğini belirterek şunları söyledi; “Toplumun vicdanı firarda. Bir çocuğu daha şiddete kurban verdik. Bu toplumun feryadını duymak için daha kaç kurban istiyorsunuz? Canlarımız yanmasın! Duyarsızlığınızın kendinize gelmesi için diyeti nedir? Bu toplum en ağır savaşlardan geçmiş, yokluğu acıyla yorgun en acısı şimdiki sınavı daha, ağzı süt kokan bebelerine tecavüz ediliyor. Acı katmerleşip yüreklere, insanların bir şey elinden gelmiyor. Enkazın altından bağırıp sessiz çığlıklara sorumlular kulakları tıkayıp duruyor.  Her gün gazete manşetleri, televizyon haberlerinde tecavüz, şiddet, sapıklık, toplumca aramıza zehirli bir sarmaşık gibi saran şizofrenlik, dalga dalga yayılıyor.  Adalet arıyoruz kimin umurunda,  olan yine bizlere oluyor.”

“Bir toplum yok oluyor”

“Güvensiz, birbirimizden şüphe eden, iyiliğin bile sorgulandığı öz güvensiz nesiller yaratarak yarınlarımızın ışıkları bir bir söndürülüyor. Toplumca ne acınası bir hale geldik. Ahlâk erozyonuyla, köklerimiz kayıp gidiyor. Sadece söylemde gündeme taşıyıp sonrasında cezai işlem toplumun sinir gazını kesmek için sapıklar içeri alınıp bir kaç gün sonra yine bıraktığı yerden, salınıp iş başı yaparak devam ediyor. Bir toplum yok oluyor, Allah aşkına yeter! Eğer evlatlarınızı biraz seviyorsanız bu yangını söndürmek adına tüm partili milletvekillerine sesleniyorum. Artık canımız burnumuzun ucuna geldi bırakın suni teneffüsü. Musalla taşında yatan o bebelerin ahları ciğerlerinizi yakacak. Biraz vicdanları varsa TBMM’deki tüm partiler harekete geçin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir