GündemManşet

Hacı Bektaş-i Veli Gezisi’ne kayıtlar başladı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi Hacı Bektaş-i Veli Kültür Gezisi kayıtları başladı.

Sarıyer Belediyesi her yıl geleneksel hale getirdiği Hacı Bektaş-i Veli Kültür Gezisi’ni bu yıl da büyük bir katılımla gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Belediyenin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Nevşehir’e günübirlik tur olarak gerçekleştirilecek Hacı Bektaş-i Veli ziyaretine 250 kişilik kontenjan olduğu bildirildi. 12 Ekim saat 21:00’de başlayacak olan gezi programı 14 Ekim saat 21:00’de son bulacak.

Araçlar 12 Ekim Cuma günü saat 21:00’de Büyükdere Demirtaş Ceyhun Halk Kütüphanesi önünden kalkacak. 13 Ekim sabahı saat 08:00’de Hacı Bektaş’ta olunup, aynı günün akşamı 19:00’da yola çıkılarak 14 Ekim sabahı da İstanbul’da olunması planlanıyor.

Hacı Bektaş-i Veli kültür gezisinde konaklama olmayacak. Geziye başvurular Sarıyer Belediyesi’nin internet sitesinden yapılabiliyor.

Geziye başvuru koşulları ise şu şekilde:

AÇIKLAMALAR

 • Başvurular TC kimlik numarası ile yapılacaktır

 • Geziye katılacaklar, Sarıyer’de ikamet etmelidir.

 • Her vatandaş yılda en fazla 2 gezi programından faydalanabilir.

 • Geziye katılmak için başvuru yapmış olanlar, gezi tarihinden 1 gün önce ‘SMS’ ile bilgilendirilecektir. (Doğru telefon verilmesi önemle rica olunur.)

 • Hava ve yol koşullarından doğabilecek olumsuz durumlarda, programda değişiklik yapılabilir.

 • Başvurular öncelik sırasına göre değerlendirilecektir.

 • Katılımcıların gezi süresince belirtilen saatlerde toplanma yerlerinde olmaları gerekmektedir. Geciken katılımcılardan Sarıyer Belediyesi sorumlu değildir.

 • Gezi esnasında taleplere bağlı olarak program değişikliği yapılamaz.

 • Gezi süresince yiyecek, içecek ikramımız bulunmayacaktır.

 • Gezi Programına bağlı olarak bazı yerlere otobüs girememektedir. Bu gibi durumlarda rehberin yönlendirmesine uyum sağlanmalıdır.

 • Gezi sırasında kaybolan ve çalınan eşyalardan, Sarıyer Belediyesi sorumlu tutulamaz.

 • Sağlık problemi yasayan kişiler, geziye tedbirli ve ilaçları ile gelmelidir. Oluşabilecek herhangi bir olumsuzluktan Sarıyer Belediyesi sorumlu değildir.

 • Geziye katılacak olan kişilerin hava koşullarını göz önüne alarak, yanlarına yağmurluk, şapka, şemsiye vs alması tavsiye edilir.

 • Kültür Gezisi’ne onayı çıkan kişilerin, herhangi bir neden ile geziye katılamama durumunu etkinlik tarihinden 2 gün öncesine kadar Sarıyer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne iletmesi önemle rica olunur.

Related Articles

One Comment

 1. 12 Ekim Cuma günkü geriye benle 3 arkadaşım daha katıldık. Rehber dedikleri yada kendilerine ne diyorlarsa lider, sariyer danışmanı vs. (Şenay Arı & Doğukan Yıldız) bizlere Nevşehir hakkında hiçbir bilgi vermediler. Kahvaltı dediler o da yoktu. Benle arkadaşlarım kendi cebimizden yedik. O da yetmezmiş gibi kağıtta yazılan iletişim numarası alakasız bir insana aittı(yanlış yazılmıştı). Bize 7 de kalkılcağı söylenen servis 5:30 da kalkmıştı. Daha sonra belediyenin önüne gitmemiz soylendi. Başta bizi bırakacakları yerden alacaklarını söylediler ama sonra almadılar. Bide o yetmezmiş gibi özür dilemeleri gerekirken bide bizi suçlu Muhammelesi yaptılar. Bu nasıl bir saygısızlık. Biz 4 genç kız oraya nasıl gittik nasıl bir muamele gördük. Kısacası anlatılmaz yaşanır diyorum. Keşke kendi paramızlan gitseydik. Daha iyi bir keyif yasardik.Sonuçta yemek cebimizden oldu.Servise böyle binmeyin boyle oturmayin. Klima hep soğuk esti usuduk.Molalari soyledikleri dakika da bitirmediler. Daha erken. Anlayacağınız hiç güzel bir gezi değildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir