GündemKöşe YazılarıManşet

Hani kadın kutsaldı?

Türkiye kadınlara yönelik cinayetler sıralamasında ne yazık ki dünyada ilk sıralarda yer alıyor. Ülkemizde son 10 yılda tam 2337 kadın bu cinayetlerin kurbanı oldu. Sadece geçen yıl ülkemizde tam 409 kadın cinayeti işlendi.

Bir de cinayete kadar varmasa da eşlerinden ya da yakın çevresinden şiddet gören kadınların sayısını düşünün. Rakamların ne kadar büyük olduğunu tahmin edersiniz. Peki kadınlar neden öldürülüyor, neden şiddet görüyor? Kadınlar; güçsüz ve savunmasız olduğu için mi öldürülüyor?

Erkeklere göre kadınlar; kimi zaman kadın gibi gülmedikleri, kimi zaman hadlerini bilmedikleri, kimi zaman da sınırlarını aştıkları için öldürülüyor.

Peki bu sınırları kim koyuyor? Kadının nasıl giyineceği, nasıl güleceği ve nasıl davranacağını erkekler mi belirler? Kadınlar, insan olmalarından dolayı kendi sınırlarını çizemez mi, kendi doğrularını bulamazlar mı? Elbette çizebilir, elbette bulabilirler… Çünkü kadınların da akılları vardır.

Kadınlar tabiri caizse kuş gibi öldürülemez. Lafa gelince kadınlar kutsaldır. Hani kadınlar anneydi, hani kadınlar kutsaldı? Kadının güçlü olmadığı ülkeler gelişemez, büyüyemez, çağdaşlaşamaz. Kadına değer vermeyen toplumlar dünya ölçeğinde asla lider konuma gelemez.

Dünyanın en büyük ve güçlü ülkelerinin ortak özelliği kadınlara verdikleri değerdir. Bu asla bir tesadüf olamaz.

Türkiye eğer büyük ülke olmak istiyorsa kadınlara gereken değeri mutlaka vermek zorundadır. Kadın annedir, kadın gerçekten kutsaldır…

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. Türkiye de Kadın olmak zor tüm kadınların sıkıntı çektiği konulara değindiniz. biz 34 kadın olarak hep beraber seni takip ediyoruz teşekkürler yasemin hanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler