GündemManşet

HASTANE EYLEMİ!

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Merkez’de 38 yıldır hizmet veren İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nin acil servisinin kapatılması vatandaşları isyan ettirdi. İmza kampanyası başlatıp hastane önünde eylem yapan vatandaşlar; “12 mahallemiz mağdur olacak. Yeni hastane açıldı diye buradaki acil kapanmasın” diyor.

38 yıllık İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi, 1 Kasım itibariyle kapatıldı ve hastane bu tarihten itibaren sadece poliklinik hizmeti vermeye başladı.  Kozdere’de açılan hastane yüzünden pasifize edilen ve kadrosu eksiltilen hastanenin bu durumu vatandaşları mağdur etti. Bölgedeki esnaflar iş yapamaz hale gelirken, 12 mahalleye en yakın noktada bulunan hastanenin içler acısı durumu yeni sağlık sorunlarına da neden olabilecek.  Zira köylerden gelecek hastalar daha uzak mesafedeki başka bir hastaneye gitmek zorunda.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATTILAR

Hastanenin acil servisinin yeniden açılmasını isteyen ve yetkilileri göreve çağıran vatandaşlar imza kampanyası başlattı. Hastane önünde toplanarak Sarıyer Gazetesi’ne açıklama yapan vatandaşlar; “Sağlık Bakanlığı yetkilileri sesimize kulak versin. Burası her gün binlerce kişiye hizmet veren köklü bir hastane. Sarıyer’in köyleriyle birlikte 12 mahallesine en yakın noktada bulunan hastanemiz atıl hale getirilmemeli. İnsanlar Kozdere’deki hastaneye gidemeden yollarda yaşamını yitirebilir. Yazın boğulma vakaları çok oluyor ve bu hastane yoğun şekilde hizmet veriyor.” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir