GündemManşet

İETT’den doğaseverlere özel hat

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İETT’nin, doğa yürüyüşü yapmak isteyen İstanbullular için açtığı D1 ve D2 numaralı hatlar yarın sefere başlıyor. Hatlar sadece hafta sonları çalışacak.

İETT’nin, doğa yürüyüşü yapmak isteyen İstanbullular için açtığı D1 ve D2 numaralı hatlar yarın sefere başlıyor. Hatlar sadece hafta sonları çalışacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbullulara sağlıklı yaşam konusunda desteğini sürdürüyor. İETT, ruh ve beden sağlığı üzerinde olumlu etkileri olan doğa yürüyüşü (trekking) yapmak isteyen İstanbullular için D1 Polonezköy – Üsküdar/ Kadıköy ve D2 Beşiktaş – Belgrad Ormanı hatlarında seferleri başlıyor. Başlayacak olan trekking seferleri yaz ayları boyunca hafta sonları hizmet verecek.

D1 numaralı Poloİstanbul’u Sarıyer’e taşıyacak hatlar hizmete başlıyornezköy – Üsküdar/Kadıköy hattının güzergahı; Kadıköy, Numune Hastanesi, Doğancılar, Altunizade, Ümraniye, Çakmak Köprüsü, Şile Yolu, Çubuklu Evleri, Polonezköy Muhtarlık şeklinde olurken, D2 numaralı Beşiktaş – Belgrad Ormanları hattı ise Beşiktaş İskele’den hareketle Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent, Maslak, Hacıosman ve Atatürk Arboretumu’ndan geçerek Belgrad Ormanı’na ulaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir