GündemManşet

İstinye Park satılıyor mu?

 

Doğuş Holding’in; yüzde 42 ortağı olduğu İstinyePARK’ı satmak için Singapur merkezli Temasek Holding ile görüştüğü belirtildi. Kaynaklar Orjin Grubu’nun da hissedarı olduğu AVM satışının, yaklaşık 1 milyar dolarlık toplam değer üzerinden yapılabileceğini kaydetti.

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk eğlence ve yeme içme sektörünün de dahil olduğu bazı varlıklarının satışı için yatırımcılarla görüşüyor. Doğuş Grubu önümüzdeki bir ay içinde iki ya da üç varlık satışı açıklayabilir. İki kaynak, söz konusu anlaşmaların Doğuş Restaurant Entertainment and Management’tın (D.ream) hisselerinin bir kısmının veya D.ream bünyesindeki bazı operasyonların satışını da içerdiğini söyledi. Bu adımla Şahenk’in hedefinin Doğuş Holding A.Ş.’de portföy optimizasyonu ve borçların azaltılması olduğu belirtiliyor.

SİNGAPUR MERKEZLİ HOLDİNG ALABİLİR

Financial Times’ın yayınladığı habere göre Singapur merkezli Temasek Holdings Pte Ltd. ve GIC Pte Ltd. ile Londra merkezli Metric Capital 1,5 milyar dolar olarak değerledikleri D.ream’de azınlık hissesi almakla ilgileniyor. Haberde şirketlerin 200 milyon dolarlık hisse alacağı da ifade edildi.Bloomberg’in haberine göre satışa konu varlıklar arasında İstinye Park da var. Doğuş’un söz konusu alışveriş merkezinde payı yüzde 42 seviyesinde; kalan hisselerin sahibi ise Orjin Grubu. Kaynaklar olası bir satışın İstinye Park için yaklaşık 1 milyar dolarlık toplam değer üzerinden yapılabileceğini kaydetti.

Bloomberg haberinde Doğuş Holding’in, yiyecek-içecek işinin bir kısmını D.ream grubundan ayırıp halka arz etmek için hazırlık yaptığı belirtilmişti. Bloomberg’e konuşan bir kaynak, bu planın hala masada olduğunu söyledi. Söz konusu satışın Zuma ve Nusr-Et gibi restoranları kapsaması bekleniyor. Doğuş Holding konu hakkında ise resmi bir açıklama yapmadı.

TIKLA SAYFA SAYFA HEMEN OKU!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir