GündemManşet

İstinye’de memleket türküleri söylendi

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi’nin mahallelere kurduğu sevgi sofralarında oruçlarını açan vatandaşlar; huzur, barış ve hoşgörü alanı olarak adlandırılan İstinye Tersane’de düzenlenen Kastamonulular Gecesi ile Ramazan coşkusunu doyasıya yaşadı.

Bir ay boyunca farklı mahallelerde kurulan bereket sofraları bu kez Ayazağa Meydan’da kuruldu. Aynı sofra etrafında bir araya gelen Ayazağalılar semazen ve ney dinletisi eşliğinde iftar saatini bekledi. Ezanın okunmasıyla birlikte dualarla oruçlarını açan vatandaşlara Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’te eşlik etti. Hep birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşayan Sarıyerliler, iftarın ardından İstinye Tersane Alanı’nda gerçekleşen Kastamonulular Gecesi’nde keyifli bir Ramazan akşamı geçirdi.

Gecede sevenleriyle buluşan Yılmaz Cesur ve Birsen Sömek söyledikleri birbirinden güzel türkülerle dinleyenleri coşturdu. Sarıyer Belediye Tiyatrosu’nun her yıl Ramazan Ayı’nda düzenlediği 9. Mahallelerde Tiyatro Şenliği ve sinema gösterimi kapsamında ise Emirgan İlkokulu bahçesinde“Mucize”isimli sinema filmi gösterildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir