GündemManşet

İstinyeli kadına Uberci şiddeti!

Son haftalarda, şoförlerinin taksiciler tarafından darp edildiği’ yönündeki haberlerle gündeme gelen Uber, bu kez bir sürücüsünün müşterisine uyguladığı şiddetle haber oldu. İstinye’den Atatürk Havalimanı’na gitmek için Uber aracıyla seyahat eden Birgül E., sürücü tarafından darp edildi. İhlas Haber Ajansı, saldırı öncesi araçta yaşanan diyaloglara ilişkin görüntü paylaştı. Görüntüde Maslak’tayken yolcuyla şoför arasında ücret tartışması yaşanıyor. Görüntüde yolcu Birgül E., 220 liralık ücrete tepki gösteriyor. Öte yandan saldırgan şoför M.Ü.’nün (24) gözaltına alındığı öğrenildi.

Bu kez Uber'ci şiddeti! Kanlar içinde kaldı
Birgül E. ve kızı, İstinye’den Atatürk Havalimanı’na gelmek için Uber uygulamasından araç çağırdı. Araçla havalimanı girişine kadar gelen 2 yolcuyla sürücü arasında erken indirme ve fiyat tartışması yaşandı. Birgül E. ismi henüz belirlenemeyen sürücü tarafından darp edildi, araçtan indirildi. Saldırıyla ilgili şoför M.Ü.’nün (24) gözaltına alındığı öğrenildi. Sivil trafik polislerince gözaltına alınan M.Ü., işlemleri için polis merkezine teslim edildi

SALDIRI SONRASI UBER CEPHESİNDEN İLK AÇIKLAMA

Birgül E.’nin uğradığı saldırıya ilişkin konuşan bir Uber sürücüsü ise “Uber araçlarda ‘katlama’ sistemi var. Örneğin söz konusu mesafe 150 lira tutuyor. Yoğun saatlerde aynı mesafenin ücreti artıyor. Bu mesafeyi sistem hesaplıyor” dedi.

Ücretin 220 lira tuttuğunu, yolcunun hakaret ettiğini savunan Uber şoförü,  “Olaya karışan şoförü tanıyoruz. Şoför arkadaş yolcuyu indirmek istemiş. Sonra inmeyince galiba zorla indirmiş. Bir de darp ettiğini düşünüyoruz. Şoför arkadaşımız olaydan sonra gözaltına alındı. İfadesinde ‘ben vurmadım, inerken düşmüş’ dedi. Bizim anladığımız bilgi kadını darp ettiği yönündedir. Olayın ardından hemen araç sürücüsü sistemden çıkarıldı. Bir daha Uber araçlarında çalışamayacak. Bir kadının darp edilmesi kabul edilemez” dedi. 

Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir