GündemManşet

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yerel basınla buluştu

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yeşilyurt’ta Manzara Restaurant’ta İstanbul’un yerel gazete sahipleri ve çalışanlarıyla bir araya geldi.

İYİ Parti İl Başkanlığı’nın organize ettiği kahvaltıda kısa bir açılış konuşması yapan Akşener yerel basının sorunlarını bildiğini ifade etti.

“Yerel basının önemini iyi bilirim”

Akşener, İstanbul’un 39 ilçesinin her yerinde cadde cadde çalışmalar yapmak üzere yola çıktıklarını belirterek şöyle konuştu; “Siyasi bir kişi olarak ben yerel basının önemini en iyi bilenlerden birisiyim. Bugün burada ilk adımı sizlerle bir araya gelerek atmak istedik. Çeşitli zorluklara rağmen sizin yaptığınız bir görev var. Birçok zorluk yaşıyorsunuz ama buna rağmen bilgilendirme, vatandaşın haber alma hakkı açısından yıllardır en önemli görevi yapıyorsunuz. Bu nedenle bugün sorunlarınızı konuşmak üzere birlikteyiz. Siyaset alanı rekabetin zorunlu olduğu bir alandır. Siyasetteki rekabet ortadan kalktığı zaman en fazla seçmen zarar görür. Seçmeni ikna etmenin yolu kapısını çalmaktır ve dükkanının içine girmektir. İstanbul’un her yerinde olacağız ve ayak basmadığımız yer bırakmayacağız.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuşmasının ardından sırayla yerel gazete sahiplerinin sorularını yanıtladı. İktidara gelirse yerel basın için İYİ Parti’nin neler yapacağı konuşuldu.

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’nun da katıldığı kahvaltılı yerel basın toplantısı sona ererken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler