GündemManşet

İYİ Parti İlçe Başkanı Cengiz Tamer’i döven şüpheli “sucu” çıktı!

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı Cengiz Tamer’e saldırı olayının faili yakalandı. Şüpheli Yasin K., Sarıyer Merkez’de damacana su satan bir esnaf çıktı. Sarıyer Emniyeti olayın siyasi değil, trafik tartışması sonucu yaşanan bir konu olduğunu açıkladı.

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Çayırbaşı Shell istasyonu önünde yaşanan olaydan sonra yaptığı teknik takip sonucu saldırı olayını gerçekleştirdiği belirtilen kişinin plakasından yola çıkarak Yasin K. isimli şahsı gözaltına aldı.

Cengiz Tamer’i döven damacana su satıcısı çıktı

Sarıyer Merkez’de damacana su satışı yaptığı öğrenilen ve esnaf olduğu belirtilen Yasin K. polis tarafından karakola getirildi. İfadesi alınan Yasin K. polise verdiği ifadesinde karşılıklı yol verme tartışması yüzünden Cengiz Tamer ile tartıştığını ve karşılıklı yumruklaştıklarını söyledi.

Olayı kısa sürede ortaya çıkaran Sarıyer Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüpheli Yasin K. ile ilgili soruşturmayı yürütüyor. Gözaltına alınan şüphelinin adliyeye sevk edileceği ve savcılığın vereceği karar doğrultusunda sürecin işletileceği öğrenildi.

Sarıyer Emniyet Müdürlüğü: “Olay siyasi değil”

Öte yandan Sarıyer Gazetesi’ne açıklama yapan Sarıyer Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, olayın siyasi bir konu olmadığını sadece trafik kavgası yüzünden kaynaklanan şahsi bir mesele olduğunu açıkladı. Polis yetkilileri konunun basına yansıma biçiminin yanlış olduğunu ve basında yayınlanan kimi haberlerin kendilerini zora soktuğu ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir