GündemManşet

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz’dan AKİT TV’nin sözde sunucusu Ahmet Keser hakkında suç duyurusu

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz, toplumda infial yaratacak ifadeler kullanan AKİT TV’nin sözde sunucusu Ahmet Keser hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusundan sonra Keser hakkında 4.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı, “Sivil öldürecek olsak Cihangir’den başlarız, Nişantaşı, Etiler dimi yani bir sürü hain var. Türkiye Büyük Millet Meclisi var” diyen AKİT TV sunucusu Ahmet Keser ve yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı İl Başkan Yardımcısı avukat Mehmet Fatih Savaş’ın verdiği suç duyurusu dilekçesinde, Akit TV sunucusu Ahmet Keser, Genel Yayın Yönetmeni Bülent Sarıdiken ve Akit TV ve Yeni Akit Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve İcra Kurulu Başkanı şüpheli sıfatında yer aldı.

ALADAĞ YANGININDA DA BENZER ŞEYLER SÖYLEDİ

Dilekçede Keser’in, “Halkın, kendisi gibi düşünmeyen kesimlerini hedef göstermesi, ayrıştırması ve daha da ötesinde vatan haini ilan ederek, İstanbul’un belli bölgelerinde yaşayan kimselerin vatan haini ve öldürülecek ilk kesimler olduğu” şeklinde algı yarattığı kaydedildi. Keser’in sözleri nedeniyle ‘Halkı, Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama’ suçunun işlendiği belirtildi.Ayrıca şüpheli Keser’in Adana’da 11’i çocuk 1’i eğitmen 12 kişinin yurt yangını faciasında hayatını kaybettiği olaya ilişkin, “O çocukları senin sarıldığın Cumhuriyet yaktı, Nişantaşı’nda, Cihangir’de oturan Beyaz Türkler yaktı” şeklindeki ifadelerine de değinilerek daha önce de benzer yorumlarda bulunulduğu belirtildi. Son olarak dilekçede tüm bu nedenlere bağlı olarak toplumda infial yaratan, kutuplaştırıcı yayınların önüne geçilmesi için failler hakkında soruşturma başlatılarak kamu davası açılıp etkin bir şekilde cezalandırılmaları istendi.

4.5 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, İYİ Parti’nin suç duyurusu üzerine başlattığı soruşturmayı tamamladı.  Başsavcılık, Keser hakkında, “basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa  tahrik veya aşağılama” suçundan 1,5  yıldan 4,5 yıla kadar hapisle  cezalandırılması istemiyle iddianame hazırladı.  Küçükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul etti. Sanık Ahmet Keser’in yargılanmasına, ilerleyen günlerde başlanacak.

İŞTE İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI’NIN YAPTIĞI SUÇ DUYURUSU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu