GündemManşet

Kızılay Sarıyer Şubesi AK Partili hangi vekilin şikayetiyle kapatıldı?

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’nun dün kaleme aldığı “AK Partili milletvekili şikayet etti, Kızılay Sarıyer Şubesi kapatıldı” başlıklı haber gündeme bomba gibi düştü. Haberde 12 yıl önce kurulan Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi’nin, AK Partili bir vekilin şikayeti üzerine Ankara’dan görevlendirilen 2 müfettiş tarafından kapatıldığı, AK Parti Sarıyer Eski Belediye Başkan aday adayı da olan Şube Başkanı Osman Güloğlu ile 10 kişilik yönetimin istifa ettirildiği belirtilmişti. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan görevden alınan Kızılay Sarıyer Şube Başkanı Osman Güloğlu; “AK Parti Gümüşhane Milletvekili’nin şikayeti üzerine görevden alındık” demiş ancak o vekilin ismini açıklamamıştı.

O VEKİL; HACI OSMAN AKGÜL MÜ CİHAN PEKTAŞ MI?

İşte SARİYERGAZETESİ.COM‘un yayınladığı bu haber dün Sarıyer’in gündemine bomba gibi düştü. Edinilen bilgilere göre, AK Parti Genel Merkezi de söz konusu vekilin kim olduğunu araştırıyor. Sarıyer kamuoyu da ilçenin en önemli kurumlarından birisinin kapatılmasının arkasındaki Gümüşhane milletvekilinin kim olduğunu merak ediyor. AK Parti’nin Gümüşhane’de halen iki vekili bulunuyor. Acaba Sarıyer’in merak ettiği bu vekil Hacı Osman Akgül mü yoksa Cihan Pektaş mı? Yoksa bu vekiller haksız yere mi suçlanıyor? Bu vekillerin konuyla ilgili söyleyecekleri var mı?

Öte yandan Kızılay Sarıyer Şubesi yönetiminde bulunan ve istifa ettirilen isimler gelişmeleri büyük bir kaygı ve merakla takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir