GündemManşet

Lezzet ve huzurun adresi Pare Patisserie

Sarıyer Acarlar Sitesi’nde yeni açılan ve müşterilerine sunduğu lezzetlerle dikkat çeken PARE Patisserie’ye konuk olduk. Mekanın güler yüzlü sahipleri Pınar Akaydın ve Refika Arda ile müşterilerine sundukları lezzetler üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Bir pastane düşünün… Bir yanda birbirinden lezzetli pasta, kurabiye ve kek çeşitleri, diğer yandan zeytinyağlılar… İşte tüm bu lezzetler samimi ve sıcak bir aile ortamının müşterilerle buluşsun. Acarlar Sitesi’nde hizmete giren PARE Patisserie işte size tam da böylesi bir ortam sunuyor. Mekanın işletmecileri Pınar Akaydın ve Refika Arda Hanım ile samimi bir söyleşi gerçekleştirdik. İkisi de güler yüzlü ve ikisi de dost canlısı iki hanım girişimci…

EĞİTİMLİ İKİ KADIN GİRİŞİMCİ İŞLETİYOR

İşletmecilerden Refika Hanım İsviçre’de doğup büyümüş. Türkiye’ye geldiğinde henüz 24 yaşındaymış. Eğitimini İşviçre’de almış. Pınar Hanım ise Ege Üniversitesi Gıda Teknikerliği’nden mezun. Daha sonra Mutfak Sanatları Akademisi’nde eğitime başlamış. 6 yıl ünlü bir pastanede çalıştı. 2.5 yıl aşçılık, kalan 3.5 yılda ise butik pasta şefi olarak tamamlamış.

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan kadın girişimciler Pınar ve Refika Hanım, Pare Patisserie’nin açılış öyküsünü şöyle anlatıyorlar; “Bizler 8-9 yıllık eski arkadaşlarız. Birbirimizi iyi tanıyoruz ve birlikte bir işler yapmak istiyorduk. 4-5 ay bunun hazırlığını yaptık, hangi işi yapacağımız üzerinde günlerce hesaplar yaptık. Pare Patisserie’nin doğuşu işte böyle oldu”

EV TİPİ LEZZET ÇEŞİTLERİ YAPILIYOR

Hanımların iş hayatında daha etkin olmalarını desteklediklerini söyleyen Pınar ve Refika Hanım, Pare Patisserie’nde sunulan lezzetleri ise şöyle anlatıyor; “ Burada sütlü tatlılar, ev tipi kurabiyeler, taze sıcak kekler, börekler var. Ayrıca şeker hamurlu özel sipariş pastalar yapılıyor. Tabiî ki Türk tatlılarını unutmamak lazım. Triliçe, profiterol, fırın sütlaç, dönem dönem ayva tatlısı, kabak tatlısı yani mevsime göre çeşitler… Ayrıca zeytinyağlılar da var. Bu arada müşterilerimizin isteğine göre özel siparişler alıp her türlü çeşidi yapıyoruz. Burada bütün zeytinyağlılar mevcut.”

MENÜ OLDUKÇA ZENGİN

İşletmecilerden Pınar Hanım daha önceki yıllarda bir Fransız pasta şefi ile çalıştığı için, 6 yıl boyunca dünya mutfağı konusunda deneyim sahibi olmuş. Bu yüzden müşterilerin verdiği her türlü siparişi hiç zorlanmadan, en kaliteli şekilde yapabiliyorlar. Müşteriler bile bu kadar geniş çeşidin nasıl yapıldığına kimi zaman şaşırıyor. Kendisinin Egeli olduğu için kuru bakliyatları zeytinyağlı şeklinde yapmayı çok sevdiğini söyleyen Pınar Hanım; “Menümüzde nohut salatası, kuru börülce salatası, yeşil mercimek salatası, zeytinyağlı dolma, lahana dolması, kuru dolma bile var” diyor.

KAHVALTI ÇEŞİTLERİ DE VAR

Pınar Hanım mekanlarında kahvaltı çeşitlerinin de olduğuna dikkat çekerek; “ Burada her çeşit kahvaltımız var. Paket olarak sandviçlerimiz ve omlet çeşitlerimiz de var. Bu siteyi ikimiz de çok sevdik, çok alıştık. İstiyoruz ki buraya öğrenciler gelsin, burada kitaplarını okusunlar keyif alsınlar” diyor.

İşletmecilerden Refika Hanım ise mutfağa 12 yaşından itibaren ilgi duymuş. “Hatırlıyorum da ilk kekimi şekersiz yapmıştım. Annem üzerine şerbet haşlamıştı” diyen Refika Hanım; “Yemek yapmayı çok seviyorum ayrıca elim lezzetlidir. Bu tarz bir şeyi Pınar ile zaten düşünüyorduk. Lezzet ve mekanın şıklığı bizim için önemlidir. Misafirlerimiz ürünlerimiz lezzetli olduğu için bize gelmeli. Bizim için önemli olan şeylerden birisi de bu. Biraz da daha farklı tatlar olmalı, mesela İsviçre’deki tatlarla buranın tatlarını da ileriki günlerde burada birbirine uyarlamayı düşünüyoruz” şeklinde konuşuyor.

SAĞLIKLIĞA VE LEZZETE ÖNEM VERİYORUZ

İkili; evde kendi çocukları için bir şeyler yaparken kullandıkları malzemelere ne kadar özen gösteriyorlarsa müşterileri için de aynı duyarlılıkla çalıştıklarını, profiterol toplarına kadar her detayı iyice düşündüklerini söylüyor. Sağlığa ve müşteri memnuniyetine önem verdiklerini belirten Pınar ve Refika Hanım, müşterilerinin buraya gönül rahatlığı ile gelebileceklerini söylüyor.

Acarlar Sitesi Manolya Sokak E-31 Blok Sarıyer/ İSTANBUL
Tel: (0212) 342 20 22 / www.parelezzet.com

    

Bir yorum

  1. Mutfağınizda güvenle kulkandığınız ürünleri dışarıdan aldığınız ürünlerde bulamayacağınız fikrini yerle yeksan edecektir Pare Patisserie..Vazgeçilmezlerimizden oldunuz lezzetlerinizle. Emeğinize ve ellerinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir