GündemManşet

Muharrem İnce’den mahalleye çevrilen köylere müjde!

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL ANALİZ

Büyükşehir Yasası’nda yapılan düzenlemeyle köy statüsünden mahalle statüsüne çevrilen yerlere,  CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den müjde geldi. Yasa gereği 2019 yılına kadar vergilerden muaf olan mahallelere, 24 Haziran’dan sonra da af gelmesi gündemde…

VERGİ MUAFİYETİ 2019 YILINDA BİTECEK!

Bilindiği üzere Sarıyer’in köy statüsündeki semtleri; Zekeriyaköy, Rumeli Feneri, Uskumruköy, Gümüşdere, Kısırkaya, Kilyos, Garipçe ve Demirciköy, Büyükşehir Yasası’nda yapılan düzenlemeyle mahalle statüsüne dönüştürülmüştü. Söz konusu yasayla bu mahallelerde oturanlara 2019 yılına kadar emlak vergisi muafiyeti getirilmiş; su, elektrik ve diğer bazı vergi ödemelerinde de çeşitli avantajlar ve ayrıcalıklar tanınmıştı. Ancak gelecek yıl süresi bitecek bu muafiyetlere, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den devam müjdesi geldi.

SARIYER’İN 8 MAHALLESİNE MÜJDE!

HABERTüRK’te dün canlı yayına katılan Muharrem İnce, Sarıyer’in 8 mahallesindeki vatandaşları da ilgilendiren konuyla ilgili önemli mesajlar verdi. Muharrem İnce, Türkiye’de bazı köylerin mahalleye dönüştürüldüğünü ifade ederek, “Şimdi onları bir büyük bela bekliyor. Vergiler ertelenmişti. 2019’a kadar bu köyler bu vergileri ödemeyecekti. Şimdi eğer Erdoğan seçilirse, o köylülere sesleniyorum 16 bin 544 köy, bin 578 belediye. Bunlar 2019’dan itibaren 5 ayrı vergi ödeyecekler, şu an farkında değiller. Bunu değiştirmemiz lazım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir