GündemManşet

Özdağ: “Geride enkaz bile değil moloz yığını bırakıp gidiyorlar”

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU- ÖZEL RÖPORTAJ

Türk siyasetinin sevilen ve başarılı isimlerinden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Sarıyer’deki seçim çalışmaları sırasında Sarıyer Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya özel açıklamalarda bulundu. Sarıyer’de bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Özdağ, Kilyos’taki kermes ziyareti sırasında Gazeteci Bekir Batu’nun sorularını yanıtladı. İstanbul İkinci Bölge’den ilk sıra adayı olan Özdağ, Sarıyer halkına önemli mesajlar verdi. İşte Sarıyer’de gördüğü yoğun ilgiden oldukça memnun ayrılan Özdağ’ın mesajları;

Sarıyer halkına mesajınız nedir?

Türkiye bir siyasal değişimin eşiğinde ve değişimin adı Meral Akşener. Bunu Sarıyer’de bir kez daha görme imkanına sahada kavuştum. Türkiye’nin her yerinden benzer bir tabloyu görüyoruz ve artık tam anlamıyla metal yorgunluğu içinde ekonomik çöküşü bırakın engellemeyi doğru dürüst anlayamayan hükümetle ve Erdoğan ile karşı karşıyayız. Hayatın gerçeklerinden kopmuş şekilde Türkiye’nin önüne hiçbir yeni proje koyamadan 16 yıldır Türkiye’ye demokrasi getireceklerinden bahsediyorlar. Bu seçimde iktidarlarının bittiği seçim olacak. Tabi şunun farkındayız 1913 şartlarında bir Türkiye alacağız. Çünkü gerilerinde enkaz bile değil bir moloz bırakarak gidiyorlar. Ama İYİ Parti kadroları buna hazır. Türkiye’yi hızla daha sonra parlamenter demokrasiye geçirmek için çalışmalarımızı yaptık. Sayın genel başkanımız biliyorsunuz, CHP Genel Başkanı ve Saadet Partisi Genel Başkanı’yla bu konuyla ilgili ayrıca görüşmek istedi. Bugünlerde o görüşmeler de yapılacak. Yani biz 24’ü ve 8’i sonrası planlarını da yapıyoruz. Bundan sonraki yol haritasını da hazırlamaya çalışıyoruz.

Kararsız AK Parti seçmenine neler söylemek istersiniz? Türkiye şuanda nasıl bir noktada?

Artık kararlarını vermeleri gerekiyor. Çünkü Türkiye bir uçuruma doğru gidiyor ve Erdoğan’ın Türkiye’yi bu uçurumdan kurtarma şansı, ihtimali yok. Aksine Türkiye’yi bir uçuruma sürükleyen Recep Tayyip Erdoğan’ın siyaset ve ekonomi anlayışı Türkiye’nin yeni bir yöneticiye ve ruha ihtiyacı var. Türkiye’nin ayrışmaya son vermeye ve tekrar bir millet olduğumuzu hatırlamaya ihtiyacı var. Bu da ancak yeni bir anlayışla gerçekleşebilir. Yüzde elliye değil yüzde yüze talibiz diyen İYİ Parti anlayışıyla gerçekleşir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu