GündemManşet

Rumeli Feneri’ndeki Marmaracık Koyu kimlere peşkeş çekilecek?

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU/ ÖZEL DOSYA

Orman Bakanlığı bünyesinde iken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kullanımına verilen Rumeli Feneri’ndeki Marmaracık Koyu‘nda çok ilginç gelişmeler yaşanıyor. Halen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Marmaracık Gençlik Kampı adıyla hizmet veren ancak adeta AK Parti’nin parti çalışmalarında kullandığı değişmez adres haline gelen Marmaracık Koyu bu ay tadilat ihalesine çıkıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi 24 Haziran seçimlerinden 3 gün sonra yani 27 Haziran‘da Marmaracık Kampı’nın tadilatı ve onarımı için ihale düzenleyecek. İhale 27 Haziran 2018’de, Osmaniye Mahallesi Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No: 5 Kat :4 Bakırköy adresinde yer alan İstanbul İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhale İşleri Müdürlüğü İhale Salonu’nda saat 10.30‘da yapılacak. Sarıyer İlçesi Rumeli Feneri Köyü Marmaracık Gençlik Kampında bakım ve onarım işleri adıyla düzenlenecek ihalede işin tamamlanma süresi 150 gün ( 5 ay) olarak belirlendi. Yapılacak ihaleden sonra Marmaracık Kampı’nın milyonlarca liralık yatırımla baştan aşağı yenilenmesi amaçlanıyor.

KOY AK PARTİLİ İSİMLERE PEŞKEŞ Mİ ÇEKİLECEK?

Marmaracık Kampı’nda yapılacak tadilat ve onarım çalışması yerinde bir karar olmakla beraber kampın önümüzdeki sezonda özel bir şirkete verilerek işletmeye açılması gündemde… Tadilat ihalesinden sonra koydaki tadilata başlanıp bitirilmesi sonrasında Marmaracık Kampı’nın özel bir şirkete verilerek yandaşlara yeni bir rant alanı yaratılacağı konuşuluyor. Sarıyer Gazetesi‘ne ulaşan çok özel bilgilere göre Marmaracık Koyu’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi eliyle yapılacak bakım ve onarımdan sonra koy, Ak Parti’de herkesin yakından tanıdığı yakın akrabalık ilişkisi bulunan iki kritik isme verilecek. İddiaya göre bu iki isim İBB tarafından milyonlarca lira harcanarak konaklama ve plaj olarak düzenlenecek Marmaracık Kampı’nda hazıra konacak ve koyu birlikte işletecek. Böylece beach ve otel olarak işletilecek kamptan her sezon milyonlarca lira rant elde edilecek. Sarıyer Gazetesi‘nin edindiği bilgilere göre Marmaracık Koyu’nun kimlere verileceği şimdiden belli ancak süreç daha tamamlanmadığı için şimdilik bu isimleri rencide olmamaları açısından kamuoyu ile paylaşmıyoruz. AK Parti’nin pek çok parti programını özellikle Marmaracık Koyu’nda yapmasının, ileride özel şirket tarafından işletilecek koyun şimdiden reklamının yapılmasına katkı sunması amacıyla gerçekleştirildiği de ifade ediliyor.

Sarıyer Gazetesi olarak Marmaracık Koyu’ndaki gelişmeleri yakından takip etmeye, halkın kullanması gereken koylarımızda kirli hesaplar peşinde koşanların maskelerini düşürmeye devam edecek. Bizi takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir