GündemManşet

Rumeli Kavağı’ndaki ünlü Altınkum Plajı 92 milyon liradan satışa çıkarıldı!

Sarıyer’in en ünlü plajlarından Rumeli Kavağı’ndaki ALTINKUM Plajı ve Gazinosu, İstanbul 6. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından satışa çıkarıldı. Tam 92 milyon 690 bin lira değer biçilen plajın satışı 18 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. 845 ada 1 parsel üzerinde yer alan plaj, 9 bin 185 metrekare büyüklüğünde…

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU / ÖZEL HABER

Sadece Sarıyer’in değil İstanbul’un en ünlü plajlarından biri olan Sarıyer Rumeli Kavağı sınırları içinde yer alan ALTINKUM Plajı ve Gazinosu arazisi, mahkeme kanalıyla satışa çıkarıldı. Arazinin satışı İstanbul 6. (Sulh Hukuk Mahkemesi) Satış Memurluğu tarafından yapılacak. 2018/38 satış dosyası ile ihale edilecek araziye tam 92 milyon 690 bin lira muhammen bedel biçildi.

PLAJ; 9 BİN 185 METREKARELİK YÜZ ÖLÇÜME SAHİP

İhale metninde söz konusu arazinin durumu şöyle anlatıldı; “Dava konusu gayrimenkul İstanbul ili, Sarıyer İlçesi, Rumeli Kavağı Mahallesi, İskele Caddesi üzerinde, dış kapı numarası 10 olan (tapuda 121 pafta, 845 ada, 1 parsel sayılı) ve parsel yüzölçümü 9.185,00 m2, Ana Taşınmaz Nitelik Hanesinde; Altınkum Plajı ve Gazinosu olarak kayıtlı bulanan taşınmazdır. Dava konusu olan parsel üzerinde bulunan tesis Altınkum Plajı Tesisleri adı altında faaliyet göstermektedir. Soyunma odaları,idari bölüm, sağlık tesisi, çalışan lojmanları, lokanta, çay bahçesi, cafe gibi mahallerden oluşmaktadır.Parselin üzerinde 85,00 m2 oturma alanlı zemin katı kapalı plaj soyunma kabin yerleri ve üst katı ise pergola şeklinde dizayn edilmiş üzeri branda ve tente ile kapatılmış olan, suyu, elektriği bulunan tesis konumundadır. Tesis İskele caddesi üzerinde denize sıfır olarak boğaza paralel şekilde betonarme şeklinde yapılmış bulunan ve bu bina plaj kotundaki 2. Bodrum katında lokanta yer almaktadır. Cadde kotundan girilen zemin katında ise ondülin malzeme ile kapatılmış 20,00 m2 alanlı ilave olduğu anlaşılmıştır. Parselin kumsal kotunda 120,00M2 alanlı, plaj için hizmet üreten tek katlı bir yalı mevcuttur. Parsel üzerinde bulunan kapalı tesislerin kapalı alanları yaklaşık olarak 1.400,00 m2’dır. Taşınmaz belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Toplu ulaşım araçlarından yararlanma imkanına haiz bulunmaktadır. Denize sıfır noktadadır. Dava konusu olan parselin rapor ekinde sunulan çap belgesinde (A) harfi ile belirtilen kısmının kamulaştırıldığı anlaşılmıştır. ”

İHALE 18 MART 2019’DA YAPILACAK

İstanbul 6. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin verdiği karara göre plajın değeri 92.690.000,00 TL +KDV. İlk satış ihalesi 20/02/2018 Çarşamba günü yapılan plaja belirlenen fiyat teklifi gelmediği için bu kez ikinci satış yapılacak. İstanbul 6.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu B. 2 Blok 3 kat- Çağlayan adresinde yapılacak ihale 18/03/2019 Pazartesi günü düzenlenecek. İhale 92 milyon 690 bin liradan açılacak, plaj; en yüksek fiyatı veren kişi yada kurumda kalacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir