GündemManşet

Sadullah Fatih Kavaloğlu İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı oldu

Adnan Menderes Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Sadullah Fatih Kavaloğlu, 27. dönem milletvekilliği için İstanbul 2. Bölge’den İYİ Parti Milletvekili aday adayı oldu.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

İYİ PARTİ İstanbul 2. Bölge’den aday adayı olan ve ADFED Genel Başkanlığı’ndan istifa eden Sadullah Fatih Kavaloğlu konuyla ilgili şu mesajı paylaştı; “Kurucusu bulunduğum, halen genel başkanlığını yapmakta olduğum ve 30 senedir hizmetkârı olmaktan büyük onur duyduğum “Adnan Menderes Misyonu’nun” yegâne temsilcisi olan, ADFED Adnan Menderes Dernekler Federasyonu Genel Başkanlığından İYİ Parti 2. Bölge Milletvekili aday adayı olmak için istifa ediyorum. Rabbim muvaffak eylesin”

Sadullah Fatih Kavaloğlu Kimdir?

1961 İstanbul, Sarıyer doğumludur. İlkokulu Pertevniyal İlkokulunda bitirmiştir. Orta ve Liseyi Özel Yıldız Kolejinde bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Siyasi partilerin her kademesinde görev alarak, Menderes Ailesi’ne olan yakın saygı ve muhabbeti sebebi ile Adnan Menderes adına birçok etkinliğe öncülük etti. İş Dünyası Konfederasyonu (BİRKONFED) Genel Başkan Yardımcısı, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu üyesidir. Muhtelif vakıf, derneklerde kurucu ve üye olarak bulunmaktadır. ADFED Adnan Menderes Dernekler Federasyonu Kurucu Genel Başkanıdır. Orta seviyede İngilizce ve Bulgarca bilmektedir. Evli iki çocuk babasıdır.

Sarıyer Gazetesi olarak ADFED Adnan Menderes Dernekler Federasyonu Genel Başkanlığından istifa eden Sadullah Fatih Kavaloğlu’na 27.Dönem Milletvekilliği aday adaylığı hayırlı olsun diyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir