GündemManşet

SAHVA DİYALİZ MERKEZİ BİNASI BU HAFTA İHALEYE ÇIKARILIYOR!

AK Parti Meclis Üyesi Av. Nurettin Çelik’in ortağı olduğu Reşitpaşa’daki SAHVA Diyaliz Merkezi, bu hafta mal sahibi Sarıyer Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılacak. 9 Ağustos Perşembe günü saat 12.00’de belediye Encümen Salonu’nda ihaleye çıkarılacak kiralama işine 114 bin lira muhammen bedel belirlendi.

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU/ ÖZEL HABER

AK Partili Sarıyer ve İBB Meclis Üyesi Avukat Nurettin Çelik’in de ortakları arasında bulunduğu Reşitpaşa’daki SAHVA Diyaliz Merkezi binası, Sarıyer Belediye Meclisi kararıyla 10 yıllığına kiraya verilecek. Ak Partili Yusuf Tülün’ün belediye başkanlığı döneminde Nurettin Çelik’in de ortağı bulunduğu şirkete kiraya verilen diyaliz merkezinin kira sözleşmesi bu yıl bitti.  Açık teklif usulü ile 05 Haziran 2008 tarihinde Sarıyer Hizmet Sağlık Çevre Koruma ve Güzelleştirme Vakfı‘na 10 yıllığına kiraya verilen merkezin kira süresi 01 Temmuz 2018 itibariyle sona erdi.

BU HAFTA İHALEYE ÇIKARILACAK

Reşitpaşa Mahallesi, 1048 Ada, 5 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan diyaliz merkezi bu hafta ihaleye çıkıyor. 9 Ağustos Perşembe günü saat 12.00‘de yapılacak ihale, Sarıyer Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilecek. İhalenin muhammen bedeli ise 114 bin 267 TL + KDV olarak belirlendi. Geçici teminat ise 3. 428 TL. Binanın özellikleri ise şöyle; Bodrum Kat: 98m², Zemin Kat: 123m², 1. Kat: 123m², Çatı Kat: 60m² ve müştemilat 100m² olmak üzere toplam: 504m² alanlı. Açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek ihale, Sarıyer siyaseti tarafından da yakından takip ediliyor.

REŞİTPAŞA’DA GÖZLER BU İHALEDE

Öte yandan ilk kez SARİYERGAZETESİ.COM‘un ortaya çıkardığı ihale olayı, Sarıyer siyaseti tarafından da merakla bekleniyor. Özellikle Reşitpaşa halkı diyaliz merkezinin kime ihale edileceğini yakından takip ediyor. Sosyal medyada konuyla ilgili isyanlarını dile getiren bazı partililer, “Sarıyer Belediyesi bu binayı Reşitpaşa halkının yararlanabileceği bir merkez, yaşam evi ya da bir tesis yapsın. Eğer ki belediye buradan gelecek kira parasına muhtaçsa o zaman diyecek bir sözümüz yok” diye konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir