GündemManşet

Samsunlular’dan dev iftar

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Samsunlular Derneği’nin Sarıyer Belediyesi’nin katkılarıyla İstinye Tersane Alanı’nda düzenlenen iftarına binlerce kişi katıldı.

Ramazan ayı boyunca birbirinden değerli sanatçılara ev sahipliği yapan İstinye Tersane Alanı bu kez Memleket Türküleri etkinliğinde Samsunluları ağırladı.

İstinye Tersane alanında, Sarıyer Belediyesi’nin katkılarıyla Sarıyer Samsunlular Dernek Başkanı İdris Güven’in ve yönetim kurulunun yoğun emeğinin yanı sıra Ladik Aşağı Gölyazı Derneği’nin de işbirliğiyle organize edilen gece Samsun’un tanıtım film gösterimiyle başladı.

Sevilen sanatçılar sahne aldı

Programda Beyoğlu Selimi Hatun Camii İmamı Ömer Gökrem’in sohbeti sonrası oruç açan vatandaşlar, ilerleyen saatlerde barış, huzur ve hoşgörü alanında Samsunlular gecesi ile coştu. Samsun’un sevilen sanatçıları Rahmi Aydın, Şeyda Karadeniz ve Hüseyin Şimşek’in sahne aldığı muhteşem geceye Ramazan Gecenoğlu da şiir okuyarak renk kattı.

Geceye binlerce kişi katıldı

1500 kişinin yer aldığı ve izdihama neden olan gecede, Samsun yöresi müziğinin birbirinden güzel eserlerini dinleme fırsatı bulan Sarıyerliler türküler eşliğinde oynayarak coştu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in tüm Samsunlu temsilcilerini sahneye aldığı programda Sarıyer Samsunlular Dernek Başkanı İdris Güven birlikteliğe vurgu yapan ve sevgi, barış, hoşgörü mesajları veren konuşmasıyla gece sona erdi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler