GündemManşet

AK PARTİLİ SANCAKTEPE BELEDİYESİ, 51 DÖNÜM ARAZİSİNİ BORÇLARINA KARŞILIK İBB’YE VERDİ

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU/ ÖZEL HABER

Borç batağına düşen ve yaklaşık 200 milyon civarında borcu olduğu öğrenilen AK Partili Sancaktepe Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne olan borçlarına karşılık 51 bin metrekare arazisini İBB’ye devretti.

51 DÖNÜM ARAZİ ALACAKLI İBB’YE VERİLDİ

Bir süre önce İl Bank’tan 35 milyon lira borç alabilmek için meclisten karar çıkartan AK Partili Sancaktepe Belediyesi, ilginç bir hamle yaparak belediyeye ait bazı arazileri borçlarına karşılık İBB’ye vermeye başladı. Karar; İBB meclisinde Eylül ayı oturumunda kabul edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk- Altyapı, Mesken ve Emlak- Plan ve Bütçe Komisyonu Müşterek Raporu’nda görüşülen ilginç karara göre; Sancaktepe Belediyesi’ne ait Samandıra Mahallesi 8743 ada 2 parsel üzerindeki 2.110 metrekare taşınmaz, Yenidoğan Mahallesi 469 ada 5 parsel üzerindeki 49.454 metrekare arazi, 5393 sayılı kanunun 18. Maddesi (e) bendine istinaden bedelli devir yöntemiyle İBB’ye devredildi.

30 DÖNÜM ARAZİ KABUL GÖRMEDİ

Öte yandan Sancaktepe Belediyesi’nin yine borçlarına karşılık İBB’ye vermeyi önerdiği Samandıra Mahallesi 8370 ada 1 parsel üzerindeki 30.000 metrekare arazi ise İBB tarafından beğenilmedi, bu arazi Sancaktepe Belediyesi’nde kaldı. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, belediyeyi baş başa bıraktığı borç batağı nedeniyle sık sık medyanın ve muhalefetin gündeminden düşmüyordu. AK Partili Başkan İsmail Erdem’in yeni hamlesinin Sancaktepe’de siyasi kulisleri hareketlendirmesi bekleniyor.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir