GündemManşet

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem’in, “Hoş geldin bebek” ismini verdiği ev gezilerine 427 bin lira ödediği ortaya çıktı!

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL DOSYA

Sarıyer Gazetesi, ilçe gündemini sarsacak dosyaları açmaya devam ediyor. İlçe siyasetinde hakkında en çok eleştiri yapılan isimlerden Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem‘i ve ona bağlı birimleri sizlerden gelen yoğun talep üzerine mercek altına aldık. Sarıyer halkının paralarının nerelere harcandığını, nasıl çarçur edildiğini sizler için didik didik araştırdık. Okuyan herkesi şaşırtacak çok çarpıcı bilgilere ve belgelere ulaştık. İşte bunlardan sadece biri;

“HOŞ GELDİN BEBEK” ZİYARETLERİNE 427 BİN LİRA ÖDENDİ 

Kendisine yakın yemek şirketine belediye kasasından 420 bin lira ödeyip aşure yaptırmasıyla gündeme gelen Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, yine ilginç bir harcamasıyla daha tepkileri üzerine çekeceğe benziyor. İsmail Erdem’in, yeni doğan bebekli kimi evlere belediye çalışanlarınca ziyaretler yaptırdığı ve bu ziyaretlere 2015 yılında belediye kasasından tam 427 bin lira ödeme yapıldığı ortaya çıktı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bütçesinden yapılan 427 bin liralık bebekli ev gezmelerine “Hoş geldin bebek” adının verildiği görüldü. Bebek bakımı konularında aileleri bilinçlendirmeyi amaçlayan ve sözde 200 eve yapıldığı iddia edilen ziyaretlere 2015 yılı rakamıyla tam 427 bin lira ödenmesi kafaları karıştırdı. Zira aynı yıl içinde ilçe genelinde faaliyete geçirilen tüm Yaşamevleri ve Semtevleri, Sarıyer Belediyesi’ne sadece 123 bin liraya mal olmuştu.

Sarıyer Belediyesi’nde çalışan kişiler ve CHP’li meclis üyelerinin bile bilmediği belediyenin “Hoş geldin bebek” gezmelerine bu kadar uçuk harcama yapılması, savurganlığın da bu kadarına pes dedirtti. Şimdi herkesin kafasına haliyle şu sorular takıldı;

+ HOŞ GELDİN BEBEK GEZMELERİNE KİMLER KATILDI, GEZİLEN BEBEKLİ EV LİSTESİ VAR MI?

+ BU ZİYARETLERDE EVLERE HEDİYE VERİLDİ Mİ? VERİLDİYSE NELER? BU HEDİYELER NASIL FATURA EDİLDİ? HEDİYE ALINDIYSA BUNLAR HANGİ FİRMADAN HANGİ YÖNTEMLE ALINDI?

+ İLÇEDEKİ TÜM YAŞAMEVİ VE SEMTEVLERİ’NİN YAPIMINA AYNI YIL 123 BİN LİRA ÖDENİRKEN, “HOŞ GELDİN BEBEK” GEZMELERİNE NASIL OLDU DA BU KADAR ÇOK PARA HARCANDI? YOKSA BİRİLERİ Mİ ZENGİN EDİLDİ, HOŞ GELDİN BEBEK- HOŞ GELDİN PARALAR PROJESİNE Mİ DÖNÜŞTÜ?

İŞTE 2015 YILINDA BAŞKAN YARDIMCISI İSMAİL ERDEM’E BAĞLI SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN KALEM KALEM HARCAMALARI

YENİ DOSYALAR VE BELGELERLE DEVAMI GELECEK! BİZİ TAKİP EDİN! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir