GündemManşet

Sarıyer Belediyesi balıkçılık raporunu sundu

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sarıyer Belediyesi ilçedeki balıkçıların sorunlarına yönelik çözüm üretmek için balıkçılık raporu hazırladı.

Sarıyer’de balıkçılığa dikkat çekerek farkındalık oluşturmayı hedefleyen raporun tanıtımı Sarıyer Belediyesi ana hizmet binasında gerçekleştirilen basın toplantısıyla yapıldı. Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen balıkçılık çalıştayını takiben yapılan çalışmalar sonucunda aktarılan bilgi ve belgelerle hazırlanan Sarıyer Balıkçılık Raporu büyük ilgi gördü.

 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Sarıyer ilçesinde balığın ve balıkçılığın öneminden bahsederek bu konuda ilçe genelinde çalışmalar yaptıklarını anlattı. Toplantıya İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meriç Albay, belediye başkan yardımcıları ve Sarıyerli balıkçı reisleri katıldı.

Sarıyer Belediye Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Balıkçılık Komisyonu Başkanı Mustafa Balcı ve Komisyonu üyesi Hayrettin Dereli kısa ve öz konuşmalarla yapılan çalışmalarla ilgili konuşmalar yaparak kitapla ilgili bilgi verdiler.

Toplantıda balıkçı reisleri ve eski kooperatif başkanları da söz alarak balıkçılıkla ilgili yapılan toplantı ve çalışmalardan sonra böyle bir kitabın meydana getirilmesinden memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Öte yandan sorunlara da değinerek balıkçılığın gelişmesi için devletin balıkçılığa kesinlikle ilgi göstermesi gerektiğini de vurguladılar.

İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meriç Albay ise konuşmasında, denizlerimizde balığın azalması nedenleri üzerine değinerek bu soruna yönelik çözümler için reislerle birlikte hareket etmeleri gerektiğini söyledi. Albay, konuyla ilgili görüşmelere de açık olduklarını belirtti.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise konuşmasında balıkçılığın önemi üzerinde durarak Sarıyer Belediyesi olarak sorunların üzerine gideceklerini ifade etti. Hazırlanan kitabın gerekli yerlere gönderilerek beklenen ilgiyi çekmeye çalışacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir