GündemManşet

Sarıyer Belediyesi’ndeki muhtarlar toplantısında Zabıta Müdürü ile Baltalimanı Muhtarı arasında yumruklaşma son anda önlendi!

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Belediyesi tarafından bu hafta içinde Pınar Mahallesi’ndeki merkez binada düzenlenen muhtarlar toplantısında benzerine hiç rastlanmamış gergin anlar yaşandı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay ve Başkan Yardımcısı Serdar Sarıakçalı ile bazı birim müdürlerinin de katıldığı muhtarlar toplantısında bugüne kadar benzeri hiç görülmemiş bir hadise yaşandı.

MUHTAR İLE MÜDÜR AZ KALSIN HERKESİN ÖNÜNDE YUMRUKLAŞIYORDU

Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak ile çok sayıda muhtarın katıldığı toplantı sırasında Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan ile Zabıta Müdürü Erdinç Gün arasında sözlü tartışma çıktı. FSM ve Baltalimanı’ndaki kaçak yapıların yıkımı gündeme geldiğinde ikili arasında tartışma çıktı. Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan’a çok sert tepki gösteren Zabıta Müdürü Erdinç Gün ile Muhtar Aslan arasında söz düellosu yaşandı. Sözlü kavga giderek büyüyünce olay az kalsın karşılıklı yumruklaşmaya dönüşüyordu. Kavga sırasında taraflar birbirlerinin üzerine yürümeye başlayınca salondakiler her iki ismi de tutarak olası yumruklaşmayı önledi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve diğer başkan yardımcıları ile tüm muhtarların gözü önünde yaşanan hadise, araya giren diğer muhtarlar ve belediyeciler tarafından yumruklaşmaya dönüşmeden önlendi. Belediyede görevli bir müdürün Belediye Başkanı başta olmak üzere tüm muhtarların da bulunduğu bir ortamda herkesin içinde bu denli cürretkar davranması “Belediyede acaba otorite zaafiyeti mi var” sorusunu akıllara getirdi. Şimdi bu ilginç olayın nasıl bir siyasi sonuç doğuracağı merak konusu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir