GündemManşet

Sarıyer Emniyeti’nden çifte karakol açılışı!

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü; İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen törenle Maslak ve Zekeriyaköy’de inşa edilen iki yeni karakolu hizmete açıldı. 

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İlçe genelinde yaptıkları başarılı hizmetlerle dikkat çeken Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü; Maslak ve Zekeriyaköy’de iki yeni karakolu bugün hizmete açtı. Maslak’ta bulunan Şehit Mürüvvet Akpınar Polis Merkez Amirliği’nin törenle hizmete açılmasının ardından Zekeriyaköy Şehit Münür Alkan Polis Merkezi’nin açılışı için de tören düzenlendi. Vali Vasip Şahin, Zekeriyaköy’de Jandarma Karakolu’nu da ziyaret ederek bir süre jandarma yetkilileriyle sohbet etti.

“Emeği geçen herkese teşekkür ederim”

Törende konuşma yapan Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, “Sarıyer genelinde 6 karakolumuz vardı. Zekeriyaköy ise merkezdeki Şeker Aktaş Karakolu’na bağlıydı. İnsanlar olası bir müracaatta 9 kilometre uzaklıktaki bu karakolumuza gidiyorlardı. Biz de Sayın Kaymakamımızla birlikte yaptığımız toplantılarda Zekeriyaköy’deki eksikliği gördük. Üst mercilere durumu aktardıktan sonra Sarıyer Belediyemiz, karakolun arsasını tahsis etti. Bu karakolun yapımında ve hizmete girmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Böyle önemli bir projenin parçası olmaktan gurur duyuyoruz”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise, “Zekeriyaköy’de bir polis merkezinin ihtiyaç olduğunu gördük. Bunun hep birlikte tespitini yaptık. Belediyemizin olan bu arsayı emniyetimize tahsis ettik. Zekeriyaköy, emniyetin en iyi sağlandığı bölgelerden biri haline geldi. Hemen yanı başımızda da bir jandarma karakolumuz var. Böyle önemli bir projenin parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Karakolumuz, Zekeriyaköy’e ve tüm Sarıyer’e hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

“Kaliteli hizmet için kesinlikle gerekliydi”

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, “Zekeriyaköy’e yerinden hızlı ve kaliteli hizmet vermek amacıyla polis merkezi kurulması kesinlikle elzemdi. Sayın Valimizin talimatları, İl Emniyet Müdürümüzün destekleri, İlçe Emniyet Müdürümüzün gayretleriyle çok kısa bir süre içinde Zekeriyaköy’deki polis merkezi amirliğimizi inşa ettik. Şehit Polis Memurumuz Münür Alkan’ın adı verilen anlamlı ve güzel bir polis merkezi ortaya çıktı. Bugün hep birlikte bu karakolu hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum”

İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, 15 Temmuz şehidi Münür Alkan’ın adını polis merkezi amirliğine büyük bir gururla verdiklerini söyledi. Çalışkan, “15 Temmuz hain darbe girişimini haber aldığımızda, biz İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan binasındaki görev yerimizden koşarak çıktık. O çıkış görüntülerimizi sonradan seyrettik. Münür’ün öyle bir koşuşu vardı ki tekrar tekrar izledik. Şehadete koşmak gibi bir koşmayı görürsünüz orada. Bu vesileyle Münür’ü ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Bu karakol sizlere hizmet ederken aynı zamanda yine sizlere emanet edilmiştir. Bu karakolda polis vatandaş ilişkisinden ziyade komşuluk diyalogu bekliyoruz. Burada derdinizi paylaşabileceğiniz dostlarınız var.

Zekeriyaköy Şehit Münür Alkan Polis Merkezi Amirliği’nin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından polis merkezi amirliğinin yapımına destek olanlara plaket sunuldu. Açılış programına İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Aygün, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, CHP İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar, Sivas Eski Milletvekili Selami Uzun, siyasi parti ve STK temsilcileri, muhtarlar, şehit polis memuru Münür Alkan’ın yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler