GündemManşet

Sarıyer Müftülüğü’nden örnek proje

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sarıyer Müftülüğü’nce başlatılan ‘Her caminin bir yetim kardeşi olsun’ projesi kapsamında hayırseverler vatandaşlar yetim öğrencilerle buluşturuluyor.

Sarıyer Müftülüğü tarafından ilk kez Sarıyer’de başlatılan ve daha sonra başka ilçelere de örnek olan proje kapsamında eğitim yılı boyunca ilköğretim ve lise öğrencilerine burs veriliyor.

Sarıyerli hayırsever vatandaşlardan ihtiyaç sahibi olan yetim öğrencilere yardım imkanı sağlamaya çalışan Sarıyer Müftülüğü eğitim yılı boyunca her ay burs veriyor. Proje kapsamında 183 öğrenciye ulaşıldı ve daha da çok öğrenci hedefleniyor.

Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nun başkanlığını yaptığı projenin komisyonu; vaiz Ramazan Yılmaz, imam-hatip Osman Kurtulan, Kuran kursu öğreticisi Mürüvvet Şatıroğlu ve Türkiye Diyanet Vakfı büro personeli Özgür Yaşar Çelebi’den oluşuyor.

Yetim tespit ve Takip Komisyonu Genel Koordinatörü aynı zamanda Emirgan Ahmet Celalettin Paşa Camii İmam Hatibi Osman Kurtulan, “Öğrenciye yatırım en güzel yatırımdır, buna vesile olmak gerekir” dedi.

Bağış ve iletişim için:

Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi Vakıfbank IBAN Numarası:

TR82 0001 5001 5800 7292 2952 15

Adres: Merkez Mahallesi Sefir Sokak

No: 31 Sarıyer

Tel: 0212 242 15 44

Faks: 0212 242 84 30

Web: istanbul.diyanet.gov.tr/sariyer

E-posta: sariyer@diyanet.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir