GündemManşet

Sarıyer Müftülüğü’nden tüm şehitlerimiz için program!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Müftülüğü, gerek Zeytindalı Harekatı sırasında şehit düşen gerekse terörle mücadelede bugüne kadar yaşamını yitiren tüm şehitlerimiz için “Ordumuza dua, şehitlerimize vefa” adıyla bir program düzenledi.  Sabah namazının Rumeli Hisarı Boğazkesen (Fetih) Mescidi’nde kılınmasıyla başlayan programda, şehitlerimiz için Kuranı Kerimler okundu, dualar edildi. Fetih Suresi’nin de okunduğu programda, tesbihat, zikirler, kaside, şiir dinletisi ve dualar yapıldı.

MÜFTÜ OĞUZHAN KADIOĞLU: “EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN”

Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu konuşmasında;”Rumeli Hisarı Fetih Mescidi’nde bizleri buluşturan Allah’a hamd ediyorum. Fatih Sultan Mehmet Han’ın emaneti olan, İstanbul’u fetheden ve peygamber övgüsüne mazhar Mehmetçiklerin namaz kıldığı, abdest aldığı, duada bulunduğu tarihi bir mekandayız. 18. yüzyılda depremde yıkılan bu mabedin Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yeniden inşasının tamamlanması ve açılması henüz bir sene olmadı. İbadetlerimizi, dualarımızı ve emeği geçenlerin gayretlerini Cenabı Allah kabul etsin.”

Müftü Kadıoğlu konuşmasını, birlik ve beraberliğe, şehadet mertebesine vurgu yaparak M. Akif’in ”Ordunun Duası” şiirini okuyarak tamamladı. “Millet için etti mi ordum sefer/ Kükremiş arslan kesilir her nefer/ Döktüğü kandan göğe vursun zafer/ Toprağa bir damlası boşa akmasın.

Programa Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Saadet Partisi İlçe Başkanı Serdar Kılıç, mahalle muhtarları, din görevlileri, cami cemaati ve AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar katıldı. İkram ve kitap dağıtımı ile program son buldu.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler