GündemManşet

Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği’nden beraberlik yemeği

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği, Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenledikleri yemekte tüm hemşerileriyle bir araya geldi. Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği Başkanı Ruşen Aydeniz, “Birlik, beraberlik, kaynaşma, dostluk ve kardeşlik adına bir araya geldiğimiz bu programda her şey Şebinkarahisar için, her şey Şebinkarahisarlılar için” diye konuştu.

Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği, Şebinkarahisar’ın birbirinden değerli sanatçılarının seslendirdiği türkülerle yemekli programda Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bir araya getirdikleri tüm konuklara keyifli saatler yaşattı. Davullu zurnalı canlı müzikle Şebinkarahisarlı hemşeriler hem keyifli saatler geçirdi hem de güzel sohbetlerle kaynaştı.

Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği Başkanı Ruşen Aydeniz programda uzaktan yakından gelen tüm hemşerileri selamlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi; “Bu salonda yanımızda olan herkese hoş geldiniz diyorum. Sivil toplum kuruluşlarının önemini hepimiz biliyoruz ve bildiğimiz için de buradayız. Biz Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği olarak aslında çok yeni bir derneğiz. 1 yıl oldu yönetime seçileli ve bu zaman dilimi derneğimizi kendimizi tanıtmakla geçti. Şimdiden sonra da hizmet anlamında çalışmalarımız olacak. Biz bildiğiniz gibi bir hemşeri derneğiyiz. Ama dostumuz çok sağ olsunlar Sarıyer’de seviliyoruz. Bunu topluma yararlı hale getirebilmenin projeleri içerisindeyiz. Neler yapacağımızı daha sonra anlatacağım. Sarıyer Şebinkarahisar Derneği’ne gönül veren, katkı sunan herkese, bütün başkanlarıma, muhtarlarıma, gazeteci arkadaşlarıma ve sanatçı dostlarıma teşekkür ediyor yönetim kurulum adına saygılar sunuyorum. Her şey Şebinkarahisar için, her şey Şebinkarahisarlılar için.”

Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği’nin programına katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, birlik ve beraberlik adına oldukça anlamlı bir gece olduğunu belirterek,  hemşerileriyle sohbet edip halaylar çekti. Geceye katılan çok sayıda davetli Şebinkarahisar türküleriyle dolu dolu geçen saatlerde gönüllerince eğlendiler.

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler