GündemManşet

Sarıyer siyasetinin efsane ismi Şems Çakıroğlu 5. kez baba oldu!

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı ve Devlet Demiryolları İşletmeleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Şems Çakıroğlu, 5. kez baba oldu. Sarıyer siyasetinin sevilen isimlerinden olan Çakıroğlu’nun kız bebeği dünyaya geldi. Ankara’da dünyaya gelen minik bebeğin sağlık durumu oldukça iyi. Sarıyer Gazetesi olarak minik bebeğe Allah’tan uzun ömürler; Filiz- Şems Çakıroğlu çiftine de mutluluklar dileriz.

ORHAN BABA HAYRANLIĞI KİTAPTA

Öte yandan HABERTÜRK TV Genel Yayın Yönetmeni Veysi Ateş‘in yazdığı “Akıldan Kalan” isimli kitapta çocukluk arkadaşı Şems Çakıroğlu ile yaşadığı bir hatırasını kaleme aldığı görüldü. Kitapta, 1993-1994 yılında ÖSS-ÖYS sınavından sonra Gazeteci Veysi Ateş’in Sarıyer’de buluştuğu çocukluk arkadaşı Şems Çakıroğlu’na sınavın nasıl geçtiğini sorduğu ancak Çakıroğlu’nun da “Ya o değil boş ver, Orhan Gencebay’ın yeni kasedi çıkacaktı hala çıkmadı” diyerek o yıllarda tam bir Orhan Baba hayranı olduğunu yazdı.

ŞEMS ÇAKIROĞLU KİMDİR?

Şems Çakıroğlu, 1971’de İstanbul Sarıyer’de doğdu. Aslen Trabzonludur. İlköğrenimini Çayırbaşı İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini Sarıyer İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde 1992-1995 yılları arasında okudu. 1998 de girdiği Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi Din Sosyolojisi Bölümü’nde, ”Avrupa Birliğinin Din Sosyolojisi Açısından Türkiyeden Beklentileri” konulu teziyle ‘yüksek lisans’ eğitimini tamamladı.

1994 yılında Sarıyer Belediyesi’nde memuriyete başladı. 2000 yılında İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev aldı ve dört yıl bu görevi sürdürdü. Bu süre içerisinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bimtaş ve Beltur’da Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu. 2004 yılında İETT’deki şube müdürlüğü görevinden Sarıyer Belediyesi’ne Başkan Yardımcısı olarak atandı ve beş yıl bu görevde kaldı. Belediye Başkan Yardımcılığının yanı sıra, 2004-2009 yılları arasında Sarıyer Spor Kulubü Başkan Vekilliği ve Genel Kaptanlık; Sarıyer Belediye Spor Kulubünde de başkanlık görevlerinde bulundu. 2009 yılında, Beyoğlu Belediyesi’ne Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı. Başkan Yardımcılığı görevinden 2014 yılı mahalli idareler seçiminde Sarıyer Belediye Başkan A.Adayı olmak üzere istifa etti. Sonrasında, tekrar başkan yardımcılığı görevine dönen Çakıroğlu, 2015 yılında T.C Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı.

Halen T.C Devlet Demiryolları İşletmeleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı; TCDD’yi Geliştirme ve TCDD Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nın Genel Sekreterliği, Raytur Şirketinin yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Filiz Hanım ile 1997 yılında evlenen Şems Çakıroğlu; Şamil, Mustafa, Betül ve Yusuf’un babasıdır. Çakıroğlu’nun yeni doğan kız bebeğiyle birlikte ailedeki çocuk sayısı 5 oldu.

2 yorumlar

  1. Şems Bey Ağabeyimizi içtenlikle kutluyor, kendisine ve kıymetli ailesine afiyetler diliyoruz. Allah analı babalı büyütsün inşaAllah.

  2. Şems Başkanım aynı zamanda 20 yıldır da Sivaslı’dır.
    Aslında Tüm Türkiyeli’dir, O.
    Yüreği de son derece geniştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir