GündemManşetSpor

Sarıyer Spor Kulübü şampiyonluğu kutladı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Spor Kulübü, altyapı takımlarından U-14 ve U-17 takımları gruplarındaki şampiyonluk mutluluğunu Büyükdere’de Pileki Restaurant’taki yemekte bir araya gelerek kutladı.

U-14 ve U-17 takımları gruplarındaki bu iki takımın büyük başarısı Sarıyer Spor Kulübü Yönetim Kurulu ve taraftarlarını sevince boğdu. Uzun zamandan bu yana alt yapı takımlarında ve profesyonel takımda büyük başarı elde edilememişti. Bu iki genç takımın aldığı şampiyonluklar bu bakımdan çok değerli kabul edildi.

Pileki Restaurant’ta kutladılar

Kulüp yönetim kurulu bu büyük mutluluğu genç sporcularına Büyükdere’de Pileki Restaurant’ta bir yemek vererek kutladı. Yemeğe Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İlçe Gençlik Spor Müdürü Namık Şişman, Emniyet Müdürlüğü’nden bir yetkili, Sarıyer Spor Kulübü Divan Başkanı İbrahim Balcı, AKP İlçe Başkanı Salih Bayraktar, CHP İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, MHP İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç ve İYİ Parti İlçe Başkanı Dr. Cengiz Tamer davetli olarak katıldılar.

Gururlu, cıvıl cıvıl ve başarı için gece gündüz hayalleri içinde yüzen gençlerin sevinci görülmeye değerdi. Yemek sonrasında Sarıyer Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Ferhat Göçer günün anlamını içeren bir konuşma yaptıktan sonra sıra ile yemeğe katılan siyasi parti ilçe başkanlarına,  İlçe Spor Müdürüne, bazı yöneticilere bu önemli gün için konuşmalarını temin etti.

Saffet Akkoyun: “Siz futbolcu olarak geleceğimizsiniz”

Kulüp Başkanı Saffet Akkoyun da gençleri tebrik ettikten sonra “Siz futbolcu olarak geleceğimizsiniz. Divan Başkanı olarak bana da söz verildi. 1956 yılından bu yana Sarıyer Spor Kulübü’nde genç takımlara önem verildi. Sarıyer’den pek çok milli futbolcu yetişti. Sarıyer Spor Kulübü, Sarıyer’in şampiyonluklarında pay sahibidir. İşte siz gençler böyle bir kulübün elemanlarısınız. Artık aşama zamanı geldi. Son milli futbolcumuz 2008’de Tayfun Karadağ’dı. Aradan on yıl geçti, hala bir genç milli futbolcu çıkaramadık. Ama içinizde bu cevher var bekliyoruz. Profesyonel takım çalışmalarında da başarılı olacağınızı umuyorum diyerek kendilerini bir daha tebrik ettim” diye konuştu.

Faruk Yılmaz da son konuşmayı yaparak gençlere başarılar diledi ve toplu fotoğraf çekilerek yemek programı sona erdi.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir