GündemManşet

Sarıyer’de gençlik, bayramını İrem Derici ile kutladı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Ulu Önder Atatürk’ün 99 yıl önce bağımsızlık meşalesini yaktığı ve Türk Gençliği’ne armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Sarıyer Belediyesi’nin İstinye Tersane alanında düzenlediği İrem Derici konseriyle kutlandı.

Birlik ve beraberlik ayını dolu dolu bir programla karşılayan Sarıyer Belediyesi,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na denk gelen Ramazan’ın 4. gününde, pop müziğin sevilen sesi İrem Derici’yi gençlerle buluşturdu. Türk bayraklarıyla alanı dolduran binlerce vatandaş bayram coşkusunu dorukta yaşadı. Gecede sevilen şarkılarını seslendiren İrem Derici, Sarıyerlilere gençlik şöleni yaşattı. Konseri takip edenler arasında yer alan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ünlü şarkıcıya teşekkür ederek, çiçek takdim etti. “Bugün bizim doğum günümüz” diyerek bayramı kutlayan Başkan Genç şöyle konuştu: “Birlik ve beraberliğimizin ilelebet olması en büyük dileğimizdir. Bu ülkede yaşıyorsak el ele vermemiz gerekiyor. Burası sevgi, barış ve hoşgörü alanı.”

BİNLERİ COŞTURDU

Gençlik bayramını Sarıyerlilerle kutlamaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen İrem Derici 10. yıl marşıyla binleri coşturdu. Derici, “Şanlı bayrağımız hep göklerde” diyerek ellerinde Türk bayraklarıyla bayram sevincini yaşayan Sarıyerlilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

İFTAR SOFRASI BÜYÜKDERE’DE KURULDU

İstinye Tersane alanında gerçekleşen bayram kutlamasından önce Sarıyerliler, Demirtaş Ceyhun Halk Kütüphanesi bahçesinde verilen iftar organizasyonunda bir araya geldi. Birlikte oruç açmanın ve okunan dualara amin demenin huzurunu paylaşan vatandaşlar, iftar yemeğinde buluşmanın sevincini yaşadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir