GündemManşet

Sarıyer’de İYİ’lerden Meral Akşener’e destek

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

24 Haziran cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine sayılı günler kala İYİ Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı, Meral Akşener’e destek vermek için hesaba para yatırdı.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı Op. Dr. Cengiz Tamer, ilçe teşkilat yöneticileri ve çok sayıda Sarıyerli vatandaştan İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’e destek geldi. Vatandaşlar ellerindeki birikimleri Türkiye “iyi” olsun diye hesaba yatırdı.

Tek birikimini Meral Akşener için verdi

Türkiye’nin her yerinde vatandaşlardan Meral Akşener’e destekler gelmeye devam ederken etkileyici bir destek öyküsü de Sarıyer’den çıktı. Elindeki tek birikimi olan gerdanlığını İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na gelerek Sarıyer İlçe Başkanı Op. Dr. Cengiz Tamer’e veren Hülya Koç herkesi duygulandırdı.

Koç, “Hediye edileceğini öğrenince çok duygulandım”

Akşener’e destek olmak için gösterdiği örnek davranışla herkesi duygulandıran Koç gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Seçim süreci haksız bir şekilde ve engellerle sürüyor. Meral Akşener programda konuşmasının sonunda destek isteyince içim acıdı. Ertesi gün sabah ne yapabilirim de nasıl yardım edebilirim diye düşündüm. Gerdanlığımı alarak İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na gittim. Yönetim kurulu toplantısı vardı. İlçe Başkanı Cengiz Tamer’e gerdanlığı nakite çevirmelerini isteyerek verdim. Duygusal anlar yaşandı. Açıkçası ben de gerdanlığın Meral Akşener’e manevi değeri büyük olduğu için hediye edileceğini öğrenince çok çok duygulandım.”

Tamer, “Büyük umutlarla başaracağız”

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı Op. Dr. Cengiz Tamer, 24 Haziran’a az bir zaman kala Türkiye’de atmosferin Kuvayi Milliye ruhuyla ilerlediğini, vatandaşların elindeki yüzüğü, bileğindeki bileziği dahi çıkartıp verdiklerini de belirterek şunları söyledi; “Günde 75 lira kazanan vatandaş 50 lirasını bu ülkenin geleceği adına liderine verebiliyorsa o ülkenin yarınlarından çok büyük umutlar var demektir. Bu umut, şevk ve heyecanla yola çıktık. Başaracağız.”

Öte yandan Hülya Koç’tan aldıkları gerdanlığın bozdurulmadığını söyleyen Tamer, “İlçe teşkilatımızda toplantı yaparken Hülya Hanım geldi ve elindeki gerdanlığı bağışlamak istediğini söyledi. Fakat biz bunu bozdurmadan satın alacağımızı ve gerdanlığı orijinal haliyle Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e kendisinin vermesini istediğimizi söyledik. Türkiye’nin her yerinde benzer olaylara sıkça rastlıyoruz. Ülkenin geleceği için insanlar fedakarlıklarda bulunuyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir