GündemManşet

Sarıyer’de kimler meclis üyesi olacak?

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer siyasetinde kulisler çıldırdı. AK Parti ve CHP’den kimlerin aday olacağı merak konusu olurken, yeni dönemde meclise girecek isimler de siyasetin ana gündem maddelerinden biri oldu. Sarıyer Gazetesi’nin edindiği bilgilere göre Sarıyer’de CHP’de meclisin yarısından fazlası değişecek. Halen CHP Sarıyer İlçe Yönetiminde olan bazı isimlerin de meclis üyesi adaylığı için müracaat edecekleri öğrenildi. CHP İstanbul İl Yönetiminde bulunan kimi isimlerin de Sarıyer’den meclise girmek için aday olacakları konuşuluyor.

MECLİS ÜYELERİ KULİS BAŞLATTI

Halen Sarıyer Belediye Meclis üyesi olarak görev yapan bazı isimlerin CHP Genel Merkezi ve İl Başkanlığı üzerinden Belediye Başkanı Şükrü Genç’e siyasi baskı yapmak için görüşmeler yaptıkları öğrenildi. Arafta olan ve meclis üyesi olarak yeni dönemde listede yer alıp almayacağı henüz belirsiz olan bazı isimlerin de partisel çalışmalarını hızlandırdıkları görüldü.

ŞÜKRÜ GENÇ ADAY GÖSTERİLMESİN KAMPANYASI

Bu arada CHP’nin Sarıyer Belediye Başkan adayının önümüzdeki haftalarda Ekim ayı içinde açıklanması bekleniyor. Parti içinden bazı isimlerin de Şükrü Genç’in yeniden aday gösterilmesini önlemek için Genel Merkez düzeyinde görüşmeler yaptıkları ve Sarıyer’de imza kampanyası başlattıkları öğrenildi. Partililerin hem belediye başkan adayının hem de meclis üyelerinin ön seçim ile belirlenmesini istedikleri belirtildi.

Related Articles

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir